Kapela Jelen zase po roce navštívila frýdecko-místecký klub Stoun

Jelen | Foto: Vojta Baroch, Monstermusic.cz

Loni v březnu zahajovala kapela Jelen jarní turné ve Frýdku-Místku a letos se tam se vší parádou vrátila. Sérii prvních tří letošních koncertů pak po zastávkách v Zábřehu a Brumově završil v sobotu právě frýdecko-místecký klub Stoun.

Prostory krytu civilní obrany v podzemí, kde se klub Stoun nachází, se začínaly pozvolna plnit od sedmé hodiny večerní. Role předkapely se stejně jako na podzim ujal David Stypka s kapelou Bandjeez a společně tak ve Frýdku zahráli domácímu publiku skladby nejen z nového EP Jericho, ale i kousky staršího rázu a bylo vidět, že se fanoušci v textech orientovali.

Čtěte také: David Stypka & Bandjeez vydali nové EP a pojedou turné s kapelou Jelen

Loni v říjnu vydala kapela Jelen druhou řadovou desku a navázala na ni podzimním turné, jež završila vyprodaným koncertem v pražské Lucerně. Vyrazit na jarní pokračování Vlčí srdce tour tak bylo nasnadě.

Čtěte také: Jelen na nové desce zůstává sám sebou

Společně s Kateřinou Marií Tichou nabili severomoravské fanoušky obrovskou energií a ti se jim na oplátku odměnili tím nejcennějším – doprovodným chorálem snad každé „jelení“ písničky.

„Na jarní pokračování našeho Vlčí srdce tour jsme se ohromně těšili, po měsíční pauze jsme se nemohli dočkat, až se zase sejdeme na pódiu. Vždycky mě překvapí ta ohromná energie, která proudí mezi fanoušky a námi, jak silná atmosféra na koncertech vznikne. A taky mám ohromnou radost, že s námi zpívají všechny písničky, i ty z nového alba, které vyšlo relativně nedávno,“ říká o startu jarní části turné Jindra Polák.

„Turné bude pokračovat až do konce března, potom přes Majálesy plynule navážeme na festivalovou sezónu, kterou zakončíme v Praze na Strahově, kde budeme předskakovat skupině Kryštof. Plány na podzim a zimu teprve dáváme dohromady, teď se hlavně soustředíme na aktuální turné a užíváme si každý koncert a cestování se skvělou partou lidí, která se dala dohromady,“ dodává Jindra.

Vlčí srdce tour 2017 čeká ještě 11 zastávek:

23. února      Plzeň
27. února      Kralupy nad Vltavou
28. února      Kolín
03. března    Teplice
08. března    Olomouc
09. března    Strážnice
10. března     Krnov
18. března     Chlumec nad Cidlinou
23. března     Kladno
24. března     Vamberk
25. března     Jindřichův Hradec


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.