Rybičky 48 a Imodium vyprodali plzeňskou Šeříkovku

Rybičky 48 | Foto: Brainzone

Stálice české hudební scény aneb Rybičky 48 v současné době vstupuje již do patnáctého roku svého fungování. Letošní koncertní sezónu hudebníci odstartovali s jarním Správní chlapi tour, na němž je doprovází neméně populární formace Imodium. Šňůra obsahuje celkem čtrnáct zastávek, přičemž v pátek 17. února tato dvojice dorazila do prostor vyprodané plzeňské Šeříkovky.

Na podzim roku 2016 Rybičky 48 odehrály vyprodané akustické turné zakončené trojicí speciálních velkých koncertů s názvem 1000ERÉ DÍKY, jejichž kapacita se naplnila dva měsíce před jejich konáním. Na loňský rok však úspěšně navazují i s právě probíhajícím turné, které zahájily na začátku února v Domažlicích a mimo již zmiňovanou Plzeň následně vyprodaly třebíčský Národní dům.

Večer odstartovala ostřílená rocková stálice Imodium úvodní písní Laní oči, jež se předvedla v opravdu bravurní formě a která svým energií nabitým setem tradičně rozproudila krev v žilách všech přítomných. Hudebníci se při sestavě playlistu zaměřili především na zatím nejnovější desku Valerie a vystoupení se celkově neslo ve formě svižných songů s chytlavými refrény. Během skladby Klub 27 však potvrdili, že umí do kytar nejenom pořádně řezat, ale i něžně hrábnout do strun. Imodium jsou dle četnosti koncertů v Plzni jako doma, čemuž také odpovídala nadšená reakce publika, s nímž byli po celou dobu v kontaktu.

Po skončení prvního koncertu už na pódium za bouřlivého skandování fanoušků vtrhly samotné Rybičky 48. Svoji skvělou show započaly songem Karolína ze zatím nejnovějšího alba Tohle je rock’n’roll, vy buzny!, jemuž byla mimo již prověřené hity věnována největší pozornost. Návštěvníci si však mohli vychutnat také zbrusu nový singl Správní chlapi, který vznikl jako pocta LemmymuMotörhead a s nímž hudebníci své příznivce na momentální turné zvou. Neopomnělo se však ani na skladbu Chtěl jsem tím říct, jež se bohužel v tento večer musela obejít bez hostování písničkáře Pekaře, který se v současné době nachází na svém vlastním turné Malý velký tourJakubem Děkanem.

Koncert uběhl jako voda a tak na popud publika zazněly celkem tři přídavky od Rybiček 48, během kterých byla spolupráce mezi ním a kapelou snad nejvíce čitelná a fanoušci tedy závěrečné písně bez problémů zkompletovali svými vokály.

Na závěr večera se pak na pódiu sešly obě formace a vystřihly cover písně Knockin’ on Heaven’s Door od legendy Guns N’ Roses. Plzeňská zastávka proběhla bez jediného nedostatku a budou na ni zcela jistě ještě dlouho vzpomínat jak fanoušci, tak samotné kapely.

„Všech pět koncertů Správní chlapi tour bylo super. Ale včerejší Plzeň se řadí mezi první pětku mých TOP koncertů za život! Klaníme se a děkujeme,“ okomentoval plzeňský koncert na svém facebookovém profilu frontman Rybiček 48 Kuba Ryba. 

Turné čeká ještě osm zastávek, přičemž potrvá až do poloviny března a pardubický koncert je již teď beznadějně vyprodaný. Určitě je o co stát!

Správní chlapi tour 

24. února – Pardubice, Žlutý pes – vyprodáno
25. února – Pelhřimov, KD Máj
03. března – Olomouc, Sklub
04. března – Moravská Nová Ves, KD
10. března – Strakonice, KD
11. března – Ústí nad Orlicí, KD
17. března – Herálec, KD
18. března – Kolín, Staré Lázně


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.