Kodaline vyprodali Lucernu a předvedli profesionální výstup

Kodaline | zdroj: kodaline.com

První koncert, vyprodaná Lucerna, nadšení fanoušci, skvělá atmosféra – tak by se dal shrnout koncert irské kapely Kodaline, která v sobotu 20. února poprvé vystoupila na českém území, a to konkrétně v pražském Lucerna Music Baru. Bylo jasné, že vyprodání klubu mělo svůj důvod – kapela se na pódiu cítila jako doma a celý večer zvládla na výbornou.

O zahájení koncertu se postarala španělská skupina L.A., která – jak už tomu u předskokanů bývá – byla po hudební stránce hlavní kapele večera velmi podobná. Zahrála například písně Love Comes Around, Stop The Clocks nebo Living By The Ocean.

S úderem deváté hodiny večerní na pódium za hlasitého potlesku nastoupili samotní Kodaline a svůj večer nabitý indie-rockovými hity zahájili skladbou Ready, čímž jako by naznačovali, že jsou na koncert skvěle připravení. Následovaly dvě písně z prvního alba In a Perfect World – song o dospívání Way Back When a pomalejší skladba One Day. V průběhu celého koncertu zazněly písně nejen z prvního alba, ale především z druhého a novějšího Coming Up For Air.

Po prvních několika písních hlavní zpěvák Steve Garrigan s radostí poznamenal, že publikum skvěle zpívá, a měl pravdu – publikum bylo takové, jaké by si přála snad každá kapela na svém koncertu. Všichni nadšeně zpívali, tančili a za každou píseň kapelu odměnili hlasitým potleskem. Před písní The One zpěvák vysvětlil, jak došlo k jejímu vzniku: “Šli jsme na svatbu našeho kamaráda a zapomněli jsme na svatební dar. A tak vznikla tahle písnička.”  Zároveň také poprosil, aby fanoušci zvedli nad hlavu mobilní telefony a vytvořili tak romantickou atmosféru evokující zapálené svíčky.

Po pomalejších skladbách Honest a Love Will Set You Free z novějšího alba se kapela na oko rozloučila a na pár minut opustila pódium. Po chvíli se však za bouřlivého potlesku opět vrátila, aby spokojeným posluchačům zahrála několik přídavků. Mezi přidanými skladbami se objevily Everything Works Out In The End a Perfect World. Kodaline se s Prahou rozloučili hitovkou z první desky All I Want, jejíž text návštěvníci koncertu zpívali ještě pár momentů poté, co kapela nadobro opustila sál, ve snaze udržet skvělou atmosféru ještě o chvilku déle.

Sobotní koncert kapely Kodaline lze hodnotit jako velmi povedený. Atmosféra byla po celou dobu konání skvělá, kapela věděla, jak fanoušky udržet ve varu a také jak s nimi udržet kontakt – členové kapely fanoušky roztleskávali, nechávali je zpívat části některých písní a přidávali k nim příběhy o jejich vzniku. Frontman kapely, zpěvák Steve Garrigan, se nebál svůj zpěv doprovodit hudebními nástroji – kytarou, klávesy a při energické písni Love Like This také foukací harmonikou. Za další plus lze považovat to, že skladby zněly velmi podobně jako oficiální audionahrávky a nezazněly tak žádné falešné tóny jak ze strany hudebníků, tak ani od zpěváků. Lze tedy s klidem říci, že Kodaline jsou na pódiu nefalšovaní profíci, kteří vědí, jak se postarat o nezapomenutelný koncert.

 


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)