Kytary, tanec a pohoda – Franz Ferdinand ovládli závěr Rock for People

Franz Ferdinand - Rock for People 2019 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Rock for People dospěl do posledního dne, který ovládli headlinující Franz Ferdinand. Zahrál také někdejší člen My Chemical Romance se svou skupinou Frank Iero & The Future Violents nebo The Subways. Velkolepou show přivezli instrumentální God Is An Astronaut. 

Závěr 25. ročníku festivalu měli na starost hlavně headlinujicí Manic Street Preachers a Franz Ferdinand. První zmiňovaná kapela ovšem nastoupila kvůli technickým problémům až o dvacet minut později. Přesto si fanoušky získala nejen svými velkými hity jako Motorcycle Emptiness nebo The Everalasting, ale také třeba coverem Sweet Child O’Mine od Guns N’ Roses.

Fotoreport: Závěr Rock for People s Franz Ferdinand, Manic Street Preachers nebo The Hu

Vystoupení, která nebyla jen pastvou pro uši ale i pro oči, se pak odehrávala hned na dvou místech areálu zároveň. Goticky ladění Pale Waves se svým estetickým koncertem přijeli představit debutové album My Mind Makes Noises a že jde o jednu z nejrychleji rostoucích kapel na scéně, svědčilo i zastoupení diváků pod pódiem.

Fotoreport: Rock for People uzavřeli Franz Ferdinand, Pale Waves nebo Frank Iero & The Future Violents

Na druhé stagei možná nebylo tolik fanoušků, kolik se očekávalo, ale všem příchozím se i tak post-rockoví God Is An Astronaut postarali o silný audiovizuální zážitek. Kapela si v setlistu stále ponechává výbušnější skladby z posledního alba Epitaph, ale slyšeli jsme i starší věci jako All is Violent, All is BrightHelios Erebus nebo Forever Lost. Světelná show pak prakticky každé písni dodávala ještě větší emoční hloubku.

Vrchol s Franz Ferdinand

Indie-rocková partička z Glasgow, Franz Ferdinand, poté završila v noci ze soboty na neděli program hlavní stage, a to ve veselém kytarově-tanečním stylu. Na koho už tak po třech propařených dnech na festivalu šly mrákoty, zaručeně s Franz Ferdinand nabral druhý dech. V setlistu se objevily ty nejznámější hity, jako No You Girls, Do You Want To nebo Take Me Out, ale i 2 skladby z loňského alba Always Ascending. Nutno říct, že všechny na publikum náramně fungovaly.

Frontman Alex Kapranos se na české fanoušky připravil a mezi songy krásně česky děkoval. Nebýt po hodinové jízdě odchodu kapely do backstage, poněkud ucouraného návratu se zdlouhavým loučením, šlo by o energické a atraktivní závěrečné vystoupení bez jediné výtky přesně tak, jak se na headlinera festivalu sluší a patří.


Napište komentář