Lenny v Praze úspěšně zakončila turné Hearts

Lenny | Zdroj: facebook.com

Poklad české hudební scény, tak by se dala nazvat úspěšná zpěvačka Lenny, která v neděli 30. října zakončila v pražské Lucerně své turné nazvané podle aktuální desky Hearts. S výběrem vhodného místa pro koncert si podle svých slov nebyla vůbec jistá, protože nevěděla, kolik lidí by si jí rádo přišlo poslechnout. Vyprodaný Lucerna Music Bar jí však byl jakousi odpovědí, že se nakonec rozhodla správně.

Večer otevřel nadějný písničkář Jakub Ondra, který na české scéně prorazil s originálním hitem On The Menu, jímž zároveň celý svůj výstup uzavřel. Do té doby však zazněla také jak jeho dosavadní tvorba, tak i několik coverů, například Scientist od britské kapely Coldplay nebo Pumped Up Kicks od skupiny Foster The People. Ačkoliv má zpěvák ve svém repertoáru i několik českých písniček, v průběhu vystupování nezazněla jediná.

Lenny, zpěvačka s charakteristickým chraplákem, pak svoji část večera ve vyprodané Lucerně vykopla údernými písněmi Lover Alive Enough?. Následovaly dvě již klidnější skladby. Bones, ke které interpretka natočila klip v prostředí skal Seven Sisters na samotném jihu Anglie a Stranger, jenž vypráví o člověku nezapadajícím do společnosti. Večer pokračoval s písní All Of This složenou Janem P. Muchowem k filmu My 2.

Že se předskokan v zákulisí dlouho neohřál, se posluchači mohli přesvědčit při pohodové skladbě Standing At The Corner Of Your Heart a při romantické Letter, které si Jakub Ondra zazpíval s Lenny společně. U romantických písniček dcera Lenky Filipové ještě chvíli zůstala a zahrála You Are My Everything, Release Me a taky Fighter, ve které si mistrně hraje s rytmem. Načase však bylo opět změnit tempo, a tak dostaly slovo rockovější FUNAll My Love Is Gone.

Mezi přídavky se objevila například skladba s názvem Ghosts, v níž Lenny využila tónů elektroniky, pomalá My Love, ve které pozorní posluchači mohli zaslechnout zpěv ptáků nebo také písnička nesoucí stejný název jako celé album, Hearts. Lenny se s fanoušky rozloučila asi nejznámější písničkou alba, a to energickou Hell.o, při které se jí už po několikáté podařilo úspěšně zapojit roztančený dav.

Nedělní koncert mladičké, nezapomenutelným hlasem obdařené Lenny, by se dal shrnout jako vydařený, po stránce hlasu je zpěvačka naprosto nezpochybnitelná a skvělý byl i zvolený sled písniček, kdy docházelo ke střídání pomalých se svižnějšími a posluchač se tak nikdy nenudil. V čem však zpěvačka občas lehce pokulhávala, byla interakce s posluchači. Za až nezvykle hlasitý potlesk po každé písničce se sice fanoušci dočkali pokorného poděkování, jinak to však bylo téměř jediné, co od zpěvačky mezi písničkami slyšeli. Což je někdy spíše na škodu, protože návštěvníci koncertů kromě kvalitního hudebního výstupu, který tady dopadl na výbornou, často očekávají třeba vyprávění vtipných historek z nahrávání desky nebo zajímavých příběhů z průběhu turné.


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)