Leoniden vyprodali drážďanský Ostpol a dokázali, že německé indie neumírá

Leoniden | Zdroj: diffusmag.de

Německá indie kapela Leoniden, pocházející z Kielu, se vydala na podzimní turné. První zastávkou byl drážďanský grungeový klub Ostpol. Koncert byl beznadějně vyprodaný a rozhodně stál za to.

Kapela se rozhodla pro sólový koncert bez předskokanů, což fanouškům o hodně zkrátilo čekání. Kluci si dali trošku na čas a na pódium nastoupili o dvacet minut později. Čekání se ale opravdu vyplatilo a diváci byli víc než nadšení.

Jelikož Leoniden mají venku pouze jedno album, které je stále velmi úspěšné, nemělo cenu hádat, co bude obsahem jejich repertoáru. Ovšem zaznělo i pár songů, které na albu nejsou. Jako úvodní píseň zazněla Storm. Mezi dalšími pak nechyběly ani nejznámější Nevermind a 1990, na které jsou kluci patřičně pyšní.

„Nevermind byl můj nápad. Chtěl jsem napsat něco o stěhování se do Kielu. To, že jsem musel nechat všechno za sebou a odejít, bylo docela těžké,“ popisuje hlavní zpěvák Jakob.

Nejvíce pozornosti asi přilákal kytarista Lennart, který díky svým opravdu velmi zvláštním tanečním kreacím několikrát shodil mikrofon do publika a zaměstnával technika po celou dobu koncertu. Ten od druhé poloviny raději stál u pódia připraven.

Písně byly ve velmi originálním podání. Přechody mezi nimi a i některé části byly doprovázené hrou na tzv. cowbelly, na které hrál zpěvák Jakob spolu s klávesákem a vokálistou Djaminem. Publikum zpívalo po celou dobu koncertu a bylo vidět, že všechny písničky dobře zná. Jelikož je Ostpol opravdu malý klub, postupem času se v něm začalo dělat velké dusno a teplo, ale ani to nikoho neodradilo od zpěvu a tance. Zazněl i čerstvější singl Sisters, ale i ostatní songy z debutového alba. Například City, Two Peace Signs nebo Iron Tusk.  Zajímavé bylo i rozmístění nástrojů po pódiu a i to, jak během vystoupení hráči měnili své pozice.

Leoniden je kapela, která si poměrně dost zakládá na své image. A tento koncert rozhodně nebyl výjimkou. Teplákové soupravy, čepice a boty Adidas nenechal ani jeden hráč ležet doma ve skříni a dokázali, že image je jejich druhé jméno. Přitom byli opravdu sladění a ani trochu to nepůsobilo kýčovitě. Ti Němci to prostě asi umí.

Po koncertu se venku kapela fotila s fanoušky, povídala si s nimi a působila opravdu pokorně a mile. Nám osobně slíbila, že se do Prahy snad brzo vydá. Tak se máme na co těšit! Pokud jste ale z těch, kteří neradi čekají, nejbližší show k Česku, na kterou se Leoniden chystají je 1. prosince v rámci 5Y BMF v Chemnitz.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.