Leoniden zaplnili Rock Café energií a obhájili úspěch z Rock for People

Leoniden - Rock Café, 2019 | Foto: Jan Urbánek, MonsterMusic

Německá parta Leoniden si na letošním ročníku festivalu Rock for People získala díky skvěle odehranému setu srdce spousty nových fanoušků. Není proto divu, že se během pár měsíců vrátila do Česka, tentokrát do Rock Café, kde předvedla neuvěřitelně nabitou show.

Celý večer odstartovali zástupci české hudební scény, kapela I Love You Honey Bunny. Ačkoliv jsou její členové velmi mladí, za sebou mají již nespočet odehraných koncertů, včetně vystoupení na světovém festivalu Sziget. Jejich sebejisté působení na pódiu podporovali fanoušci po celou dobu jejich setu mohutným potleskem. I Love You Honey Bunny mají pěkně našlápnuto a tuzemskému publiku v pátek večer naservírovali další skvěle odehraný koncert.

Fotoreport: Leoniden a I Love You Honey Bunny, 1. 11. 2019, Rock Café, Praha

Chvilku před desátou se za zvuků intra na pódiu zjevili Leoniden a svůj set odpálili hitem Colorless z posledního vydaného alba Again. Kdo nezažil Leoniden na Rock for People a čekal pozvolný rozjezd, byl pravděpodobně překvapen. Tahle indie partička si ihned podmanila celou stage, celý sál a jejich energie dost možná prosákla i do ulic pražského centra.

S každou skladbou a pohybem po pódiu bylo vidět, že kapela miluje to, co dělá a zářila z nich opravdu čirá radost. Jejich komunikace s publikem neměla chybu – došlo na circle pit, wall of death, dokonce i na krátkou znělku singlu Du Hast od německých kolegů Rammstein. Odehráli skvěle vyvážený průřez jejich dosavadní tvorbou, doplněný také o cover známého songu Empire State of Mind od rappera Jay-Z.

Rozhovor: Leoniden: Neztrácíme čas hledáním vzorů, chceme být lepší kapelou

Německá skupina vtipkovala, tancovala, pobouzela publikum k pohybu, a jestli někdo přišel s tím, že má den blbec, odcházel nadšený a plný zážitků. A to je přesně to, co se snaží kapela prostřednictvím své hudby šířit. Večer zakončený skladbami SisterNevermind, při které se zpěvák kapely Jakob Amr nebál riskovat a střihl si stage diving v nízkých prostorech Rock Café, se vyvedl opravdu na jedničku a věříme, že tahle bláznivá parta příště přiláká ještě víc nadšených fanoušků.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.