Linkin Park v Praze odehráli strhující koncert

Linkin Park - Aerodrome festival, Praha 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Devět let jsme museli čekat, než do našich končin opět zavítala jedna z nejslavnějších kapel hudební scény, Linkin Park. Stačily však necelé dvě hodiny a kalifornská šestice svůj dluh splatila způsobem, že i ten největší odpůrce jejich tvorby by je po pár minutách bezmezně adoroval.

Linkin Park byli hlavní hvězdou letošního Aerodrome Festivalu a v České republice tak vystoupili poprvé po skoro deseti letech. Za tu dobu si skupina prošla výraznou evolucí a od elektroniky se přes návrat k tvrdému rocku postupně dostala až k pár týdnů zpátky vydanému albu One More Light, s nímž Linkin Park přešli k poklidnému popu. Kdo by si ale myslel, že všechny tyhle změny stylů koncertu uškodí, neskutečně by se mýlil.

Kapela za obrovského aplausu dorazila na pódium kolem čtvrt na deset a rovnou spustila Talking To Myself, novinku ze zmíněného posledního alba. A už od tohoto prvního momentu měli Linkin Park pražské publikum doslova v hrsti. Bez ohledu na to, jestli zrovna zněly hity z Hybrid Theory a Meteory či novější elektronické či popové skladby, všech 30 000 lidí z plných plic celou dobu zpívalo a dokonce se zdálo, že kdyby Chester Bennington a Mike Shinoda na koncertě chyběli, obecenstvo by to za instrumentálního doprovodu ostatních členů bez problému uzpívalo za ně.

Nadmíru aktivním fanouškům to ale Linkin Park v plné parádě vraceli. Mezi publikem a kapelou se utvořilo jakési perpetuum mobile a obě dvě strany pódia se navzájem dobíjely. Chester byl na pódiu doslova jako čert utržený ze řetězu, několikrát se podíval i mezi fanoušky a svým nezaměnitelným a stále ostrým řevem dokázal, že ačkoli debutovka Linkin Park vyšla už téměř před 20 lety, zpěvák se pořád drží v plné formě. Kolikrát potom mezi skladbami dodal „jste to nejlepší publikum na světě, to bychom se nedopočítali.

Linkin Park si pro Česko připravili i pár překvapení a krom klasik jako The Catalyst, Numb či What I’ve Done zazněla i čistě piánová verze Crawling a vskutku vychytaný remix Castle of Glass. To, navíc prokládané popovými novinkami, ze kterých Mike Shinoda věnoval píseň One More Light svému nedávno zemřelému strýci, působilo naživo opravdu neuvěřitelně a jestli se někdo rozhodl po vydání nového alba prodat lístek, přišel o nezapomenutelný zážitek.

Těžko by se posuzovalo, zda-li si koncert více užilo třicetitisícové obecenstvo, nebo Linkin Park. Jak moc byla českým publikem kapela dojata, to se projevovalo s každou přibývající minutou, stejně často ale Linkin Park zvyšovali přímou úměrou i laťku a do všech písní, které během téměř dvě hodiny dlouhého setu zazněly, dali absolutní maximum.

Fotoreport: Aerodrome festival 2017 obrazem

Letiště Letňany v neděli zažilo nevídaný večer, během kterého do něj Linkin Park vtiskli svým vystoupením nesmazatelnou stopu. Neexistuje nic, co by se tomuto koncertu dalo vytknout. Od neskutečné atmosféry, o kterou se postaralo fantastické publikum, až po samotné Linkin Park, jejichž výkon předčil i ta nejvyšší očekávání – to bylo finále letošního Aerodrome.

Dlouho bychom v českém jazyce hledali přídavné jméno, které by tuto show vystihlo a asi bychom se ho stejně nedopátrali, v každém případě ale doufáme, že kalifornská formace nebude dlouho otálet a brzy se k nám opět vrátí. S takovou vervou totiž české fanoušky jen tak neomrzí.

A komu se po Linkin Park už stýská, ten si může koncert zopakovat u sebe doma se Spotify playlistem hned pod tímto textem!


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.