Michael Kiwanuka si soulově podmanil Forum Karlín

Michael Kiwanuka - Forum Karlín, 2022 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Po dlouhém čekání přivezl britský umělec Michael Kiwanuka poprvé své třetí album Kiwanuka do pražského Fora Karlín. Fanoušci se dočkali správné soulové show plné energie.

Přesně v půl osmé odstartovala večer mladá česká interpretka Amelie Siba, která se se svými něžnými tóny snažila naladit poněkud řidší publikum ve Foru Karlín. Zazněly příjemně naladěné texty z jejího nejnovějšího alba Love Cowboys (2021), nicméně pro pražskou rodačku bylo náročné publikum více zaujmout a především si jeho pozornost udržet, a tak se v celém sálu rozléhal šum konverzací. Zajímavou a originální podívanou však tvořil například kytarista, který si v průběhu písní hrál se smyčcem namísto trsátka. Amelie si získala více pozornosti a potlesku až u jedné ze závěrečných písní Smoke, která oplývala rychlejším tempem a výraznějšími tónovými přechody.

Fotoreport: Foto: Michael Kiwanuka a Amelie Siba, 12. 7. 2022, Forum Karlín, Praha

Poté se už začal pražský sál zcela zaplňovat a netrpělivě se vyčkávalo na příchod hlavní hvězdy, Michaela Kiwanuky, který dokonce čekání protáhl o další patnácti-minutovou prodlevu, což se pak projevilo i na povzbuzování a halasnějším přivítání od publika. Nejprve se na scéně objevily doprovodné vokalistky Emily Holligan a Simone Richards, které s kapelou následně uvedly samotného Michaela Kiwanuku, a společně pak všichni přivítali v Praze nejnovější desku Kiwanuka (2019) songem Piano Joint. Hudebník dále potěšil posluchače rytmickou skladbou You Ain’t the Problem či I’ve Been Dazed a nechyběly ani starší kousky z interpretovi dílničky jako je One More Night nebo Black Man in a White World.

Po boku Kiwanuky se zbytek večera nesl na vlně energického soulu s příměsí psychedelie, což dokázalo rozhýbat k tanci nejednoho fanouška. Pódium bylo navíc pečlivě doladěné do sebemenších detailů od barev až po disco kouli, která navodila pocit šedesátek a sedmdesátek. Díky vzájemné souhře umělců, instrumentů i prostředí tak mohl posluchač téměř nabýt dojmu, jako kdyby se ocitl uvnitř samotného alba.

Čtěte také: Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 písní, kterými Kiwanuka rozezní srdce každého milovníka soulu

Pozitivně naladěná atmosféra dokázala pohltit každého návštěvníka, a tak bezmála dvouhodinová soulová jízda utekla jako voda. Michael Kiwanuka si na závěr večera navíc přichystal nejedno překvapení a naservíroval Foru Karlín hned čtyři přídavky. Úplně poslední písní večera se stala oblíbená Love & Hate, se kterou se návštěvníci loučili plnými doušky až do poslední sekundy tleskáním do rytmu i zpěvem. Kiwanuka svou pražskou premiérou rozhodně nešlápl vedle a zajistil zpříjemnění letního večera všem svým příznivcům.


Napište komentář