Michal Hrůza pokřtil novou desku Den

Michal Hrůza | Foto: Jan Mareš, Monstermusic.cz

Michal Hrůza se svou Kapelou Hrůzy doplnili album Noc, novou nahrávkou Den. Desku, jejíž písničky už nějakou dobu okupují rádiový éter, pokřtil zpěvák v úterý 10. června v pražském Jazz Docku. Koncert přilákal nejen fanoušky, ale i hudební kolegy.

Bar malého a těsného Jazz Docku sice drahým pitím jen oplýval, ale s pohodlím návštěvníků už to bylo horší. Poslední chvíle před začátkem křtu nového alba Michala Hrůzy a jeho party, desky Den, už se v klubu tlačila hlava na hlavě. Jen stěží šlo rozpoznat známé tváře (nejen) hudebního průmyslu. Michala Hrůzu přišel podpořit například Xindl X či Mejla (Vypsaná fiXa). Mezi nedočkavým publikem se také pohybovali samotní vystupující, až se na pódium museli nahánět.

Koncert zahájili písničkou Intuice z alba Noc a starších skladeb se drželi i nadále. Dokonce zazněla i písnička 1+1, která pochází ještě z doby Ready Kirken. Nedá se říci, že by se publikum hýbalo. Spíše by to šlo nazvat jakýmsi pohupováním. Většina příchozích se ke zpěvu přidávala až při těch největších hitech, jako třeba Černý brejle – opět píseň z Michalovy bývalé formace. Ovšem aplaus byl veliký po každé písničce, a tak neměl klávesák Karel Heřman zkažené narozeniny, ani když mu publikum společně popřálo potleskem. Po několika starších písničkách nadešel čas na samotný křest nejnovějšího alba Den.

Na pódium, jakožto kmotři, byly přizvány herečky Veronika Kubařová, která „zazářila“ ve videoklipu Světozor coby Violeta, Zuzana Stavná, která si to zasloužila rolí ve filmu Zakázané uvolnění i v samotném klipu ke stejnojmenné písni, a nechyběl také scénárista tohoto klipu Petr Kolečko. Všichni tři popřáli zpěvákovi s kapelou hodně úspěchu a desku Den polili šampaňským, jak se sluší a patří. Veronika pak hodila do publika málem láhev namísto pokřtěné desky.

Poté nemohlo následovat nic jiného, než nové skladby jako právě Zakázané uvolnění. Na písně Duše do vesmíru a Venuše si Michal pozval k sobě Kláru Vytiskovou (Toxique, Neřež). Ta si užívala zpěv s půvabem a šarmem a tyto dvě skladby patřily k těm nejpovedenějším křestního večera. Kláru vystřídal kytarista Michal Pelant (Kollerband) a zahrál si písničku Světozor. Naživo se oproti nahrávce o něco více odvázal a dodal jí ještě rockovější podkres. Jelikož si kapela nebyla nejspíš jistá, nakolik mají návštěvníci novinku naposlouchanou, vrátila se zpět do starších vod. Zazněly tak hitovky jako Bílá velryba neboZejtra mám. Počínaje těmito písničkami začala Kapela Hrůzy přitvrzovat, a brzy se tak Jazz Dock otřásal duněním rocku. Nechyběly ani skladby Budu ti vyprávětNapořád aPíseň kovbojská. To už byl ale malý sálek téměř v poslední fázi přeměny na akvárium. Extrémní teplota venku by už byla snad i přijatelnější než ta uvnitř. Kapela si toho byla vědoma, a proto to dále nenatahovala. Dohrála ty největší pecky a koncert ukončila. Publikum si ale samozřejmě vyžádalo přídavek. Zazněla tak i písnička Hotel Morava.

Michal Hrůza, ať už s kapelou Ready Kirken nebo s Kapelou Hrůzy, má velmi tučné konto hitů. Je jich skoro tolik, že je nemožné vyhovět naprosto všem pravým fanouškům při jednom koncertě. Proto musí tvorba setlistu stát nejspíš značné úsilí. A v Jazz Docku se podařilo zahrát povedený set. Horším parametrem bylo snad jen samotné místo konání. Jazz Dock je klub hezký, ale řekněme, že pro Michala Hrůzu poněkud malý. Bojí se snad toho, že by nevyprodal Lucernu Music Bar? To snad nemusí. Nejen právě pokřtěná novinka Den je skvělá deska, která by zasloužila křest v o něco větším měřítku.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.