Prahu rozběsnil deathcore v podání Suicide Silence

Suicide Silence | Zdroj: nuclearblast.com

Ve středu 11. června proběhla v pražském klubu Podnik metalová seance, na které pouštěli hrůzu deathcoreové stálice Thy Art Is Murder a Suicide Silence. Předskakovali Češi Noostrak. Komu fans roztočili největší circlepit?

Timing akce, která se odehrála včera v nově otevřené části KC Vltavská, byl dodržen téměř přesně. Na to bohužel doplatila první kapela večera Noostrak z Havlíčkova Brodu. Na české poměry velmi kvalitní čistý deathcore s brutálním vokálem se rozjel jako soukolí vražedného stroje. Jak už bylo ale možno slyšet při zvukovce, akustika sálu vytvořila ze zvuku zahuhlanou kouli, která výkon kapely dost srazila. Po půlhodině poctivého metalu se kluci odporoučeli, aby uvolnili pódium řezníkům z Austrálie.

Proběhla výměna i na pozici zvukaře, což vedlo k výraznému zlepšení výsledného zvuku. Prostor sálu se začal plnit fans a Thy Art Is Murder se pustili do nekompromisního díla zkázy. Čistší zvuk dal vyniknout masivnosti riffů, které přesně kopíruje šílený bubeník spolu se superhrubým growlem Chrise McMahona.

Nastal vzestup pekel

O tom, že klokani TAIM se těší v Čechách velké oblibě, svědčilo i chování fanoušků, které jako by z letargického spánku probudila metr dlouhá lajna koksu. Lidi začali při hutných breakdownech pařit jako zběsilí. Při Purest Strain of Hate, Laceration Penetration nebo Reign of Darkness se desítky lidí točily v několikametrových circlepitech. Perfektní hudební zážitek korunoval před rozloučením se s publikem Chris, když prohlásil „uvidíme se znovu koncem letošního roku.“

Poté, co Australané složili zbraně, však nenastal na bojišti klid. Žezlo v podobě mikrofonu totiž uchopil bývalý křikloun All Shall Perish – šílenec Hernan Hermida, který nyní trápí hlasivky v Suicide Silence. Ačkoli vystupovat po Thy Art Is Murder je nelehká úloha, Suicide Silence rozptýlili v několika okamžicích veškeré pochyby na prach, když začali sypat skladby do publika až s animální brutalitou.

Deathcore US střihu

Deathcoreová smečka z Kalifornie vytáhla tracky Bludgeoned to Death, Wake Up nebo Fuck Everything z návštěvníků všechny zbytky sil. Došlo na stagediving a dokonce i obří circlepit o šířce pódia. Kvalitní výkon Suicide Silence v kombinaci se skvělou atmosférou, kterou vytvořili nadšení fans, udělal ze včerejší akce v Podniku perfektní metalovou akci, které se s odstupem času dal odpustit i špatný zvuk.


Napište komentář