Milostné balady Toma Odella ve Foru Karlín střídal rock’n’roll

Tom Odell - Forum Karlín 2019 | Foto: Tomáš Vlach

Dynamickou show podtrženou nápaditým osvětlením přivezl do Fora Karlín britský sympatický zpěvák a skladatel Tom Odell. Příjemnou atmosféru navodili i předskokani Jane’s Party.

Večerní show odstartovala indie-rocková partička z Kanady, která si říká Jane’s Party. Dle nálady a ovací publika bylo znát, že jim kapela rozhodně není cizí. Role předskokana se zhostila obstojně. Během krátkého setu zahrála písně jako Cigarette Buzz nebo Old Friends, které se objevily na albu Tunnel Visions z roku 2016. Zazněl ale také nejnovější singl Wait For You.

Fotoreport: Tom Odell a Jane’s Party, 23. 1. 2019, Forum Karlín, Praha

Když krátce po deváté hodině sál zahalila tma, fanouškům bylo jasné, že se konečně dočkali. Tom Odell je po nástupu na pódium přivítal skromným úklonem a zasedl za svůj klavír. Show otevřel, jak jinak, než skladbou Jubilee Road, po které je pojmenováno nejnovější album i právě probíhající turné. Následoval průřez Tomovou nejzásadnější tvorbou. Zazněly písně jako Sparrow, Can’t Pretend, Wrong Crowd nebo Grow Old With Me. Většinu skladeb odehrál za doprovodu kapely, která během setu dostala příležitost představit se i v sólovém podání a obhájit tak svou uměleckou kvalitu.

Čtěte také: Láska, přírodní síla, návrat do dětství aneb Múzy Toma Odella

O tom, že má Tom v České republice silnou fanouškovskou základnu, není pochyb. K vidění byly balonky ve tvaru srdíček, cedule s nápisem „I love you, Tom“ a nejen to. Už během skladby I know, která zazněla na samém počátku koncertu, se totiž publikum odvážně pustilo do zpěvu a pokračovalo v tom i nadále. U Wrong Crowd si dokonce i zapískalo. Nejsilněji se však fanouškovský chorál nesl při skladbě Magnetised. Atmosféra byla dokonalá a sám Tom si užíval každý tón, který k jeho uším dolehl.

Pokud si ale myslíte, že celý koncert odseděl za klavírem, není to úplně tak. Například „When you hold me, hold me in your arms…“ zpíval, když se prodíral davem lidí, aby se dostal ke zvukařskému pultu a dopřál tak pohled na svou osobu i fanouškům v zadních řadách.

Recenze: Tom Odell a Jubilee Road aneb Novodobý Elton John ve stínu piana na londýnském předměstí

Po závěrečné Half As Good As You, ke které si Tom přizval také Jane’s Party, se všichni uchýlili do zákulisí. Po hlasitých ovacích se ale kapela v čele s hlavní hvězdou vrátila, aby obecenstvu mohla naservírovat přídavek. Při něm zazněla i Imagine Johna Lennona a nechyběla ani nejznámější Another Love.

Celému koncertu vládla dynamičnost, příjemná atmosféra a kvalitní hudební projev. Díky tomu nám věčný romantik Tom Odell místo uzívaného klavírního vystoupení, jak někteří mohli čekat, představil energickou show podtrženou šikovně provedeným osvětlením.


Napište komentář