Monkey Business roztančili brněnskou Flédu

Matěj Ruppert s Monkey Business | Foto: Markéta Koloničná

Brněnský klub Fléda oplýval v pátek večer tancem, barvami, muzikou, vtipem a mnohými hvězdami české divadelní, filmové a hudební scény.

V jednom z nejoblíbenějších hudebních klubů v Česku, na brněnské Flédě, v pátek rozjeli svůj pop-funk jedineční Monkey Business. Odstartovali tak svou podzimní část Zatim je všechno v naprostym rychtyku TOUR 2016. 

Před samotným začátkem vystoupení si kapela pro nedočkavé fanoušky připravila více než desetiminutovou rozcvičku celého těla, kterou mnozí s úsměvem na rtech poslouchali, jiní jí nevěnovali pozornost. S úderem deváté hodiny se strhla opona a pódium ožilo!

Skupinu, jejíž základní kámen položil v roce 1999 Roman Holý, zpěvem doprovázela vedle Matěje Rupperta skvělá Tereza Černochová. Špičkovou show započali známou skladbou Who killed my libido? a novinkou Guru in Subaru z loňského alba Sex And Sport? Never!.

Vystoupení však v úplném ‘rychtyku’ nebylo a kapelu překvapily technické problémy. S náhradním programem si hravě poradil Matěj, jenž fanouškům předvedl svůj talent v podobě operního zpěvu, který se dle svých slov naučil na konzervatoři a Tereza, ta zase nalívala panáky. Show pokračovala písničkou Náš klan a malý výpadek proudu byl diváky odpuštěn.

Velkým zpestřením večera se zhruba uprostřed koncertu stalo zjevení několika hvězd české umělecké scény, a to přímo mezi diváky. Najednou jste se ohlédli a za Vámi ‘pařil’ takový Jiří Langmajer, Jiří Dvořák či Jiří Strach. Své kolegy a kamarády z Monkey Business přišli podpořit i Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk, ten si dokonce na pódiu střihl spolu s Matějem parádní improvizaci. Všemu také přihlížel i rapper Vladimir 518. Publikum tedy bylo opravdu hvězdné.

Výrazná a přední česká pop-funk kapela zahrála během dvouhodinového setu na 18 skladeb a opět dokázala, že její koncertní vizuál stojí za to a neomrzí, ani když jej zažijete několikrát do roka. S festivalovým scénářem se kluby nedají srovnat, a tak neváhejte s návštěvou některé další zastávky turné.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.