Na Mighty Sounds zahrály skvělé kapely a atmosféra byla dokonalá

Mighty Sounds 2016 | Foto: Michaela Sliacká, monstermusic.cz

Letos se konal už 12. ročník festivalu a zahrály na něm skvělé kapely. Celkově zde vládla příjemná atmosféra. Návštěvníci si užili ska, punk, reggae, rock & roll, psychobilly, hard core a víkend byl prostě úžasný. 

Stejně tak, jako každý rok, jsme se s partou ve čtvrtek 21. července vydali do Tábora- Čápova Dvora, protože tam už několik let funguje klasická warm up párty. Ve stanovém městečku bylo lidí požehnaně a večer nás překvapila slušná bouřka. Avšak téměř nikomu to nevadilo, jelikož byl připraven velký stan, ve kterém se čepovalo pivo a zahrály i tři kapely.

V pátek, už od brzkých ranních hodin, rostly ve stanovém městečku stany skoro jak houby po dešti. Ve dvě hodiny byl otevřen areál a jako první zahrála kapela Volant. Během dne se představily další oblíbené české kapely, jako třeba Discoballs, The Fialky a nebo třeba Vagyny Dy Praga. Víc lidí se pak ale těšilo na zahraniční bandy.

Nejprve své ska a 2Tone předvedli The SkaWorkers z Itálie. Celý den byl ostatně pěkně nabušený a lidé mohli nadšeně pařit na koncerty svých oblíbených kapel. Zazněl taky například švédský band The Bones s výborným rock & rollem, pak se ukázala kapela Pears s hard-core a punkem z Ameriky, či skvělé reggae Juliana Marleyho & The Uprising.

V deset večer se na hlavní stagei ukázali australští hudebníci The Rumjacks a zahráli své oblíbené hity, jako třeba píseň An Irish Pub Song a další super songy. Po nich se vystřídaly další skvělé kapely, třeba Terrorgruppe z Německa a nebo Los Fastidios z Itálie. S největším očekáváním se pak lidé těšili na drum and bass legendárních Asian Dub Foundation a na kanadský celtic-punk band The Real McKenzies. Fanoušci si tu tancovali, pogovali a celkově si zapařili, prostě ideální pátek. Poslední koncert končil o půl třetího ráno, ale kdo ještě měl energii, mohl vyrazit třeba do klubu ‘Buben Territory’, kde byla párty do šesté hodiny ranní.

Po prokaleném pátku byl v sobotu areál otevřen už ve dvanáct hodin a návštěvníci si mohli skočit na dobré jídlo, třeba na burgery, vegetariánské specialitky, či si dát jen dobré kafe a vyrazit vstříc další zábavě. Ve dvě hodiny zde startoval band Jet 8 a po nich následovali hudebníci z orchestru Swing Band Tábor, či The Chancers.

Ska a rock tady předvedli například angličtí muzikanti The JB Conspiracy, americký hardcore-punk zase The Casualties, německé ska a reggae Spicy Roots a v půl deváté se na hlavní stage dostali Irie Révoltés. Tato kapela má nové album od roku 2015 a nese stejný název jako ona sama – Irie Révoltés. Na Mighty Sounds zazněly novější písničky, ale zazpívali i starší songy, jako třeba Rebelles. Po jejich vystoupení byl čas na pivko a následovala kapela Perkele.

Tato švédská kapela má už osm vydaných alb a zahrála ty nejhranější skladby. Fanoušci si to užívali a zpívali pěkně nahlas, protože Oi! Oi! Oi! bylo slyšet snad až v Táboře. Nadšenci si po koncertě mohli skočit na Prague Conspiracy a po nich se šlo na Fast Food Orchestra. ‘Fastfůdi’ zahráli všemožné songy a zazněly i nové písně na které můžeme těšit na nové desce. Venku už pak začalo trochu poprchávat, ale byla tam opravdu skvělá atmosféra.

Jako poslední kapela se předvedli The Locos a byl to trochu speciální koncert. Poté co dohráli Fast Food Orchestra, začalo docela brutálně pršet. The Locos hráli přezevše naplno, ale jejich vystoupení bylo poněkud soukromé. Přišlo asi jen sto padesát fanoušků, ale i tak si to všichni přítomní užili.

Poslední den festivalového programu nebyl žádnou výjimkou a nesl se v klasickém Mighty Sounds rytmu plném ska, punku, hardcoru, psychobilly a dalších stylů. V neděli nám tady zahráli třeba Cirkus Problem, Švihadlo, skvělý koncert odehrála kapela Skampida z Kolumbie a výborné ska BeNuts z Německa. Nakonec bylo i počasí poměrně dobré, ale všude bylo slušné bahno. Avšak lidem to moc nevadilo, ba naopak. Návštěvníci tancovali, hráli si tam s bahnem a dokonce si udělali i vlastní lázeň. Byla pohodička, ale když se rozezněli Pipes & Pints a začalo tam slušné pogo.

Podívejte se také na fotoreportáž!

Festival se blížil pomalu ke konci, ale užili jsme si tam ještě Sto Zvířat, The Peacocks, psychobilly Bloodsucking Zambie From Outher Space a nebo třeba Lagwagon a jako hlavní band zahráli Skindred. Tito hudebníci jsou z Anglie a na Mighty Sounds už hráli v roce 2013 a jejich koncert byl dokonalý, proto se jej pořadatelé rozhodli zopakovat a opět nešlápli vedle. Zazněly starší písně, ale i novější songy z loňského alba Volume. Jako poslední píseň zahráli Warning a snad všichni fanoušci sundali trika a pořádně skákali. Koncert byl výborný, však poněkud krátký. Zahráli jen necelou hodinu.

Mighty Sounds opět ukázal, že umí! Skvělá atmosféra, nabušený program, perfektní organizace a vše bylo tak, jak má být. Snad za jediné mínus můžeme považovat, že festival už máme za sebou a další ročník bude až v roce 2017. Už v listopadu však bude v Praze Podzimní Mighty Sounds. Budou tady hrát Fast Food Orchestra, The Carburetors, Mark Foggo a další bandy, takže se máme na co těšit!


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.