Nadupaný Aerodrome festival šlapal jako hodinky

Fred Durst na Aerodrome festivalu | Foto: Jan Mareš, Monstermusic.cz

V úterý 17. června se uskutečnil dlouho očekávaný hudební festival Aerodrome, který na holešovické Výstaviště přivezl hudební ikony světového formátu.

Avenged Sevenfold, Limp Bizkit, Rob Zombie, Powerman 5000 a Hentai Corporation – tak taková jména rozezněla 17. června Holešovice. Bylo krátce po poledni, když se před Výstavištěm začínali scházet první nedočkavci a hudební fanoušci, ačkoliv byl start plánován o několik hodin později. Po otevření vstupních bran se areál začínal kvapem plnit. Lidé se rovnoměrně rozprostřeli u stánků s pivem, občerstvením či upomínkovými předměty. Někteří zamířili rovnou pod pódium, které bylo připraveno pro prvního vystupujícího, jímž byla formace Powerman 5000. Vše šlo podle plánu a první kapela začala na minutu přesně. Odehrála třičtvrtěhodinový set a stejně jako byla dochvilná se startem svého vystoupení, tak byla dochvilná i s jeho koncem.

Partička Hentai Corporation, jež nahradila absenci Megadeth, byla jedinou českou kapelou, která v tento den zahrála a ostudu rozhodně neudělala. Bláznivé, šílené, fascinující… To byla nejčastější slova, která lidé používali, když viděli, co vše je zpěvák Radek Škarohlíd schopen na pódiu vymyslet a předvést. S mikrofonem v ruce lezl na konstrukci pódia, odkud následně zpíval a házel kotrmelce s mikrofonem zastrčeným v kalhotách mezi nohama. Šílené však nebyly jen jeho činy a pohyby, ale také proslovy. Hned několik písniček věnoval, a to panu prezidentovi, gayům či bobrům. Zazněly skladby jako Equilibristic Brides, Tragedy Of Uncle Hitler nebo No More Love, při které hostoval Dan Kurz (Atari Terror).

Fotogalerie z festivalu

Štafetu od Hentai přebral Rob Zombie se skladbou Feel So Numb. Vše stále probíhalo na čas. Rob Zombie dosavadní tvrdou muziku, která se na Výstavišti hrála, ještě více přitvrdil. Bylo vidět, že publikum to baví. Dredatý frontman létal po jevišti sem a tam, měnil obleky i stojany na mikrofon a jeho hudbu si užíval jak on sám se svou kapelkou, tak fanoušci dole. Rob návštěvníky potěšil zejména tím, když si přehodil přes ramena českou vlajku. Výstaviště rozpalovaly hity jako Dragula či Sick Bubble-Gum.

Rob Zombie na Aerodrome festivalu
Rob Zombie na Aerodrome festivalu

Čtvrtí na řadu přišli Limp Bizkit. Pro mě to byla chvíle, na kterou jsem čekal. A evidentně jsem nebyl jediný. Fred Durst a jeho parta začali hned snad jejich největší peckou Rollin’. Následovaly My Way či Generation, zazněla ale i pecka z nové desky Gold Cobra. Bohužel to působilo, že po tak našlápnutých kapelách, které vystoupily před nimi, jim na pódiu něco málo chybělo. Koncert postrádal dobrý zvuk, nebylo totiž téměř rozumět zpěvu. Durstovi to očividně nevadilo, protože aby se hvězda takového formátu rozhodla slézt z pódia a jít si zapogovat dozadu do publika, se jen tak nevidí. Celý set zakončili nadupanou Take a Look Around.

Celý festival dokonale završila poslední kapela, která byla takzvanou třešinkou na dortu plném hudební mega nálože – Avenged Sevenfold. Je to skupina, které 17. června 2014 patřila Praha, publikum a celý Aerodrome festival. Avenged Sevenfold předvedli bezkonkurenčně nejlepší vystoupení večera. Několikrát se vraceli na stage a přidávali další a další písničky, jelikož je nikdo nechtěl pustit a všichni je hltali. Na jejich vystoupení už byli návštěvníci nastoupení jenom pod pódiem a nikde jinde a užívali si skladby jako Buried Alive, Nightmare nebo So Far Away. Perfektně secvičenou a promyšlenou show navíc ještě zdobila pyrotechnika a oheň, jimiž rozehřáli a rozproudili krev i těm největším sucharům, kteří do té doby jen tak postávali. Avenged Sevenfold přetáhli své vystoupení zhruba o půl hodiny, pochopitelně to nikomu nevadilo.

Druhý ročník Aerodrome festivalu v Praze se překvapivě povedl. Překvapivě proto, že i navzdory tak velkým jménům hudebního světa, která do hlavního města přivezl, dokázal ukoučovat veškeré časové plány i návštěvníky. Kromě horšího zvuku při vystoupení Limp Bizkit, byla povedená i velká stage, kterou doplňovalo prostředí opean air a možnost dostat se blíže k publiku, kterou kapely dostaly. Uvidíme, co přinese druhá, červencová část festivalu, kde má mimo jiné vystoupit legendární Metallica.


Napište komentář