Ohlédnutí za Sázavafestem, co se podařilo a co naopak ne?

Vojtěch Dyk & B-Side band, Sázavafest 2017 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Letošní Sázavafest sužovaly tropické teploty, nabitý hudební program, pestré občerstvení i zábava, ale také zklamání. Pojďme si 17. ročník ještě jednou připomenout.

Ve čtvrtek 3. srpna odstartoval Sázavafest svůj již 17. ročník. Spousta lidí si již před polednem stavěla přístřešky ve stanovém městečku vedle lesoparku ve Světlé nad Sázavou, kde se festival konal. Zmíněný lesopark je asi tou neúžasnější věcí na celé akci. Kdyby se přesně tenhle festival konal na jakékoli jiné louce, už by to byl jen průměrný letní festiválek, jakých jsou v Česku mraky.

Čtěte také: Sázavafest nejvíce bavili Čechomor, Rybičky 48 a Jelen. Zklamání přivezl headliner, Thomas Anders

Co se týče programu, tak na své si zde přišli snad úplně všichni. Pro ty nejmenší byla připravena Family Fun zóna, kde se děti mohly skutečně vyřádit jako v zábavním parku. Dostupných bylo také spousta stánků jednotlivých partnerů festivalu, kteří vás zdarma například učesali, nalíčili či vám dali něco ochutnat.

Dostupné byly 2 hlavní velké stage, kde se prostřídala velká spousta známých hudebníků, ale také jedna menší Muzikus stage, kde občas probíhaly koncerty a občas i jiný zábavní program, v čele s komedianty Na Stojáka. Připravena byla také REC. stage pro příznivce buskingu a nechyběl ani velký White house s DJskými esy a párty až do ranních hodin.

Foto: Sázavafest 2017 – třetí den, 5. 8. 2017

Co se týče samotného závěru, tedy sobotního dne, EP Energy Trading stage zahájila program s mladou kapelou Like-it. Brzké odpolední hodiny stále patřily mladým fanouškům a fanynkám, jelikož vystoupila ještě skupina Poetika a na ni navázal Pavel Callta. Pak už byl program zase chvíli v dámských rukou, tedy konkrétně zazpívala Barbora Poláková, která s sebou přivezla i svého muže – Pavla Lišku, Dara Rolins a perfektní Aneta Langerová s kapelou.

Došlo i k malé změně programu, místo Mira Žbirky, který byl hospitalizován, přijel na Sázavafest zahrát David Koller, jehož staré hity, jež nazpíval s kapelou Lucie, fungují na publikum stále úplně nejvíc. Druhou největší hvězdou letošního festivalu pak byla ukrajinská zpěvačka Ruslana, která svou roli headlinera sehrála tak o 200 % lépe, než páteční Thomas Anders z Modern Talking. Žena, která svým divokým vzhledem připomínala Amazonku, diváky rozezpívala, rozskákala i roztancovala. Energické bylo také vystoupení Vojtěcha Dyka s brněnským B-Side bandem, který nejen že skutečně skvěle zpívá, tančí, ale i baví. Vrcholem sobotní noci pak byla kapela Wohnout, bez níž si snad festival skoro ani nejde představit.

Jediné, co na festivalu asi dokázalo zamrzet, bylo přerušování vystoupení kvůli dodržování času. Nejvíce pak tedy zásah uprostřed písně Když nemůžeš, tak přidej kapely Mirai. Vlastně každý, kdo své vystoupení byť jen o pár minut přetáhl, byl vyhubován a situaci pak jen trefně nadlehčil před svým vystoupením Xindl X. To, že byli na Sázavafestu loni velmi agresivní kluci z ochranky, bylo letos opět utvrzeno, a tak si příště holt budeme muset všichni dávat pozor i na to, abychom do „nabušených týpků“ třeba omylem nestrčili a nedostali smrtící ránu.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.