Orion v Lucerna Music Baru pokřtil desku Noční vidění

Orion pokřtil nové CD | Zdroj: facebook.com

Čtvrteční večer patřil v pražském Lucerna Music Baru Orionovi a jeho crew. Ten zde 22. května pokřtil svou novou desku, která nese název Noční vidění.

Prostory Lucerna Music Baru se pomalu začínaly plnit kolem 21. hodiny, i když start akce byl na pozvánkách a plakátech avizovaný už na dvacátou. U vchodu se dochvilným fanouškům rapu dostalo milého uvítání v podobě welcome drinku. Na pódiu se mezitím střídali dva DJs, kteří hráli české i zahraniční hip-hopové pecky. Zhruba do desáté hodiny večerní to vypadalo, že se Pepa Vorel aka Orion postaví před poloprázdné publikum. S přibývajícím časem se prostor klubu plnil a bylo jasno, že bude doslova narváno. I u baru se začínaly tvořit dlouhé fronty, a to i přesto, že tím asi nejlevnějším drinkem bylo pivo za 45 korun.

Ve 23 hodin přišel na scénu DJ Mike Trafik. Publikum se nahrnulo k pódiu a čekalo, že se dostaví i dlouho očekávaný Orion. Mike T. mixoval různé songy a příchozí se dobře bavili. O patnáct minut později hudba utichla a Mike oznámil, že na stage přichází Ori. Fanoušci křičeli, pískali a ječeli. Všichni dávali dost hlasitě najevo, že mají z jeho příchodu radost. Vorel pozdravil Prahu a představil nového člena formace Bigg BossRefewa, který mu toho večera dělal druhý hlas.

Orion střídal staré hity (Na pláži, Dokument Orionek nebo Chci slyšet svý jméno), dával ale i nové písně z křtěného alba Noční vidění. Na hvězdě večera bylo vidět, že má už něco upito, ale to by nebyl Papa Vorel, bez alkoholu. Vystoupení to však nijak neuškodilo, jediné, na čem by měl Ori do příště zapracovat, jsou pasáže, ve kterých se zpívá. Rap je jeho silná parketa, ale zpěv v takovém tempu, jaké dával na pódiu, rozhodně ne. A ani Refew ho v tomto nezachránil, spíše naopak. Publikum jim to ale odpustilo a užívalo si dál skvělou atmosféru.

Prvním hostem večera byl James Cole. Snad každý měl pocit, že v tu chvíli na pódium vtrhla divá zvěř, která přišla vše rozdupat. V momentě patřila stage Jamesovi, který si to neuvěřitelně užíval a senzačně komunikoval s publikem. S tímto hostem dal Ori zhruba čtyři, možná pět písniček; pak přišel čas tohoto rappového šílence vystřídat.

Dalším hostem byl Vladimír 518. V tu chvíli jsme měli na pódiu plnou sestavu kapely PSH. Orion, Vladimír 518 a za beatem Mike Trafik. Teď se teprve rozjela pořádná divočina i mezi diváky – při jejich první společné písni Vím já? všichni doslova šíleli. Fanoušci znali texty, a tak zpívala celá Lucerna. DJ ztlumil hudbu a rappeři dali své mikrofony směrem k publiku. V tu chvíli byla v klubu taková atmosféra, že jsem měl pocit, že musí celý explodovat. Vladimír 518 poté vzal album Noční vidění, polil ho Jägermeisterem, popřál mu mnoho úspěchu a vhodil jej do obecenstva. Flaška na pódiu kolovala a každý se napil. 518 se rozloučil a přišel poslední host, Hugo Toxxx, který na sebe rád nechává čekat. Hugo svým vystoupením však nezvládl vysoko nastavenou laťku přeskočit.

Celou akci Orion po zhruba hodině a čtvrt hraní zakončil písní Z diska na disko, rozloučil se, plácl si s několika fanoušky v prvních řadách a odešel. Co říci závěrem? Celkově se křest nové desky Noční vidění vydařil, i když měl pár svých much. Vystoupení mohlo být možná o něco delší, i tak ale diváci odcházeli plni zážitků a s úsměvy na tvářích.


Napište komentář