OVOCE zahájilo pomocí skvělé koncertní show své podzimní Dopiju a jdu tour

OVOCE | Foto: Katka Hajdinová

OVOCE zahájilo pátečním koncertem ve Spáleném Poříčí své podzimní turné s názvem Dopiju a jdu, na němž naposledy před novou deskou zazněly staré skladby. Večer tentokrát odstartovali Covers For Lovers a jako speciální host celé koncertní štace vystoupila formace Lola. Hudebníci si pro své příznivce přichystali do detailů propracovanou koncertní show, během níž panovala báječná atmosféra.

OVOCE se pomocí facebookové soutěže rozhodlo dát na každé zastávce šanci jedné perspektivní kapele z okolí, jež se vždy představí v roli předkapely. Pro premiérový koncert si tento post vybojovala pop-punková skupina Covers For Lovers, která v současné době exceluje s nově vydaným singlem Zázraky s.r.o. Formace strhla návštěvníky pomocí svých chytlavých skladeb s českými texty a skvěle je tak připravila na příchod hlavní kapely.

OVOCE působí na hudební scéně zhruba dvanáct let, přičemž pod současným názvem a v pozměněné sestavě vystupuje teprve od začátku minulého roku, kdy k tomu bylo okolnostmi donuceno. Aktuální turné, které plní funkci jakéhosi rozloučení se starou tvorbou, je tak vůbec prvním samostatným této jinak ostřílené formace. Během hodiny a půl energií nabitého vystoupení zazněl zcela obměněný playlist, jenž včetně nejznámějších skladeb ze starších dob kapely a zbrusu nové tvorby z její nynější éry, zahrnoval také světovou premiéru doposud nezveřejněné novinky s názvem Fámy.

Hudebníci si pro své příznivce přichystali do detailů propracovanou koncertní show, během níž došlo i na speciální pódiové efekty. Vizuální vzhled koncertu pak podtrhl sladěný dress code celé skupiny.

Ostřílená punk-rocková stálice, jež svým setem tradičně rozproudila krev v žilách všech přítomných, se předvedla v opravdu bravurní formě. Koncert utekl jako voda a na popud publika tak zazněl přídavek v podobě komornější písně Nech mě odejít, při níž byla spolupráce mezi ním a kapelou snad nejvíce čitelná. Nadšení fanoušci závěrečnou píseň bez problémů zkompletovali svými vokály, přičemž ještě více vynikla skvělá atmosféra, která po celou dobu vystoupení panovala.

Skvěle naladěnou atmosféru večera následně podtrhl závěrečný výkon kapely Lola, jež na pódium vtrhla pomocí úvodní písně Ptáci. Formace v současné době vystupuje díky dočasné absenci bubeníka netradičně v poněkud komornější sestavě, což ale na celkovém dojmu z energického vystoupení neubralo ani v nejmenším.

Premiérové vystoupení ve Spáleném Poříčí proběhlo bez jediného nedostatku a lze ho tedy hodnotit více než kladně.

V pořadí druhý koncert z této podzimní štace následoval hned den poté, a to v třebíčském klubu Béčko, kde role se předkapely zhostili Like-it. Následující speciální domácí koncert po boku hned několika hostů proběhne už 18. října v pražském Futurum Music Baru. Fanoušci se mohou těšit na písničkáře Pokáče, Volta ze skupiny UDG nebo bývalého bubeníka kapely Ovoce, France. V neposlední řadě se představí rapperka SharkaSs, jež hostovala v nejnovějším singlu skupiny Lola Hra o city, který má momentálně na serveru YouTube skoro půl milionu zhlédnutí.

Turné čeká ještě sedm zastávek, přičemž poslední vystoupení proběhne 24. listopadu v Klatovech. Vstupenky na pražský a brněnský koncert lze již teď zakoupit v předprodejní síti GoOut. Určitě je o co stát! Po skončení koncertní šňůry se OVOCE chystá zavřít do studia a nahrát novou desku, jež by měla vyjít na jaře příštího roku.

Dopiju a jdu tour 2017

18. října           Praha – Futurum Music Bar + Nouzovej Východ
25. října           Brno – Eleven Club + Pietro Falcone
03. listopadu   České Budějovice – Velbloud Music Bar + Brutální Jahoda
04. listopadu   Benešov – Labyrint + The Booom
11. listopadu   Kladno – Poldofka + Světy
17. listopadu   Písek – Uhelna Music Club + Skrytá Hrozba
24. listopadu   Klatovy – U Košile + Rehab


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.