Pod Bezdězem zněl Tomáš Klus i Divokej Bill, zakončili letošní ročník festivalu Hrady CZ

Tomáš Klus - Hrady CZ 2018, Bouzov | Foto: Kamil Klekar, MonsterMusic

Výhled na středověký hrad, spousta dobré muziky a všudypřítomný déšť. Zhruba tak to ve zkratce vypadalo během uplynulého víkendu pod severočeským hradem Bezděz, kde se konala poslední zastávka letošního ročníku festivalu Hrady CZ.

Tu v pátek odpoledne zahájili typicky rázným vystoupením slovenští Horkýže Slíže následovaní Ivanem Mládkem s Banjo Bandem a spoustou historek a anekdot. O neobvyklý zážitek se pak, ovšem již za neutuchajících dešťových přeháněk, postarali Pipes and Pints.

Podívejte se také: Páteční fotoreport z předešlé zastávky na Bouzově

Po dvojici rapperů v podobě Majka Spirita a poté Marpa s jeho TroubleGangem uzavřeli svým neobvyklým pojetím diskotéky páteční večer nepřehlédnutelní Monkey Business, po nichž ještě tečku za prvním „bezdězovým“ dnem udělala kapela Škwor.

Se sobotním ránem pak návštěvníky čekala stejná situace, která je doprovázela i v páteční večer – déšť. I přes ne zrovna vydařené počasí ale již před jedenáctou dopolední začal svůj set rapper Johny Machette a na vedlejší stagi ho o půl hodiny později vystřídala mladá rocková kapela The Atavists, to už ale velká část příchozích netrpělivě čekala na jednu z největších hvězd celého festivalu, písničkáře Tomáše Kluse.

Podívejte se také: Sobotní fotoreport z předešlé zastávky na Bouzově

Ten se do svého koncertu, byť s počátkem v pravé poledne, vrhl doslova po hlavě. Jako nezastavitelná střela Tomáš běhal a skákal po pódiu a pravidelně vyzýval fanoušky k tanci, až se sám během jednoho z freestylů rozhodl mezi ně vydat. Hit za hitem slavily u publika úspěch a obdobně na tom byly i doprovodné projevy a spontánní dialogy mezi Klusem a kytaristou Jiřím Kučerovským.

Mimo jiné pak během dne zahrála i zpěvačka Lenny, pražští Hentai Corporation či legendy českého punku, kapela Visací zámek. Postupné stmívání doprovázel proslulý Pražský výběr s Michaelem Kocábem v čele, virtuózním Michalem Pavlíčkem na kytaře a dvojicí hostů včetně frontmana Hentai Corporation Radka Škarohlída. Pop-punkové Rybičky 48 potom vystřídali Mandrage a celý festival za ohlušujícího chorusu publika a ozvěny v okolních lesích ukončili Divokej Bill se svou dávkou dobře známých songů.

Letošní festival Hrady CZ je tímto u konce

Festival Hrady CZ letos navštívil celkem osm míst v Čechách i na Moravě. V polovině července odstartoval na Točníku a postupně přes Kunětickou horu, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí a Bouzov dorazil až na zmíněný Bezděz, přičemž krom výše uvedených interpretů mohli návštěvníci slyšet a vidět třeba i uskupení J.A.R., Plexis či Bros’n’Beasts.

Originálně pojatý festival s sebou navíc i letos přivezl notnou dávku stánků, dost možná i bohatší než loni. Ty nabízely vše možné od trdelníku, přes různé druhy burgerů až po mongolské a srílanské speciality. V areálu byl dostupný i bankomat nebo maloobchod s potravinami a drogerií, co už však na festivalu chybělo, byly stanice pro dobíjení telefonů a návštěvníci, kteří si nepřiplatili za VIP kemp, museli celý víkend věřit v každou miliampérhodinu svých smartphonů.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.