Polemici rozskákali celou Lucernu

Polemic | Zdroj: facebook.com

Středeční pátý únorový večer sezval příznivce kapely Polemic do Lucerna Music Baru na pořádnou dávku poctivého slovenského ska.

V rámci propagace nového alba Hey! Ba-Ba-Re-Bop se vydala kapela na turné, jednou ze zastávek byl také pražský Lucerna Music Bar. O osmé hodině se otevřely brány klubu a začaly pohlcovat dychtivé fanoušky, na devátou byl připraven start programu. Celkem netradičně neměla kapela žádného předskokana. Ve slibovanou hodinu začátku se stále táhly řady přicházejících od šatny k východu a na hudební scéně se chopil iniciativy DJ, který měl už téměř nacpanou Lucernu roztančit. Zahřívačka s nevalným úspěchem trvala přibližně čtvrthodinu a poté už nastoupila kapela.

Osm členů pěkně v černobílém kostičko-pruhovaném provedení se chopilo kytar, kláves a žesťů a směle spustilo oblíbenou a známou předělávku You can get it. Kdo neznal, v klidu si postál, takže jsme tančili všichni. Euforie lidí využili a spustili první kousek z nové desky, a to Sheriffa z River Cross. Takovouto rychlostí střídaly osvědčené klasiky nové písničky, jediné album nezůstalo opomenuto, jedinou chvilku nebyl čas si vydechnout, jen občas se nepatrně rozvolnilo tempo. Rodnou slovenštinu střídala pravidelně angličtina, jak je tomu u kapely zvykem. Po sedmdesáti minutách v rychlém sledu odehraných písniček se kluci rozloučili, jakože ahoj.

Ani se moc nesnažili, aby jim to někdo uvěřil, a už byli celí vysmátí zpátky s průpovídkou, že mají svůj seznam připravených písní a přece nás o jeho část neochudí. Druhý sled začali remakem staré písničky, který nasadili na nové album, to jest Baba ryba. Že Ona je taká jsme si odzpívali v podstatě sami, kapela by si klidně mohla dát oddych, jak nám to šlo. Po půl hodině přišel na řadu konec číslo dvě. Už byl realističtější než prvý, ale ne docela. Nakonec jsme dostali ještě tři chodníkovky a s pozdravem Ahoj a poděkováním byl třetí odchod také závěrečný.

Souhra trubky, pozounu a saxofonu zněla parádně a k některým songům měli kluci ještě secvičený prostý taneček. Možná až na méně srozumitelnou angličtinu jsem se zvukem neměla problém. Věřím, že jediné čelo nezůstalo suché, protože kdo má alespoň trocha rytmu v těle, nemohl zůstat v nehnuté poloze. Ačkoliv nejde o žádné puberťáky s kouřovým signálem kolem sebe, rozhodně jim to hraje skvěle a energie sálá do všech přítomných.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.