Chinaski slavili 20 let v síti v pražské O2 areně

Chinaski slavili 20 let v síti | Foto: Vlastimil Blažek, Monstermusic.cz

Kapela Chinaski slavila ve velkém stylu své dvacetileté výročí v pražské O2 areně.

Už kolem čtvrté hodiny odpolední se začalo z útrob metra ve stanici Českomoravská ozývat hulákání: „Chinaski, Chinaski.“ A v tu dobu stejně tak přicházely první desítky nedočkavců ke vchodům O2 areny, kde včera, 6. února, Chinaski oslavili 20 let v síti.

Po dvou úvodních skladbách, v nichž zazněl i singl Vedoucí, Chinaski vybalili svoje staré fláky z prvních dvou desek. Ono to ale ze sedadel zrovna moc lidí nezvedalo. Spíše měly úspěch osvědčené rádiovky, které si s kapelou popěvoval snad každý.

O2 arena byla narvaná k prasknutí a společně s povedenými světelnými efekty a údajně čistým zvukem tvořila skvělou atmosféru. Opravdu, zvuk na nejvyšších místech haly nebyl nikterak vábný, ale to je zřejmě normální, vzhledem k rozlehlosti prostoru.

Jako gratulant nesměl chybět slovenský frontman z No Name, zpěvák Igor Timko, se kterým si Michal Malátný střihl veleznámou Na na na. A jelikož se Chinaksi nikterak nezdržovali s předkapelou, bylo po dvou hodinkách vymalováno.

Že půjde o velkolepou událost, zmiňovala kapela snad půl roku předem. A skvěle se na koncert připravila. Vadami na kráse byly snad jen chybějící pixely na jedné z obrazovek (možná nějaká jiná vada, která tloukla do očí, jelikož vytvářela celkem velké pole s modrým flekem) a promítání Žižkovské věže ve chvíli, kdy Malátný zpíval o svém rodném Jičíně. Světlé stránky ovšem ty stinné zcela pohlcují, a tak přejeme Chinaski minimálně další dvacítku se stejnými úspěchy, jako tomu bylo doposud.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...