Pražskému Rock Café popřáli k narozeninám Prago Union i mnozí další

Prago Union - Rock Café, 2020 | Foto: fotoraf.cz

Do pražského Rock Café je možné zajít již 29. rokem. K narozeninám klubu popřál rapper Kato a Prago Union, Brass Avenue se svým procítěným ska, jedni z nejlepších představitelů české slam poetry a také electrofunkoví Hello Marcel.

Večer odstartovali vybraní představitelé české slam poetry, tedy Filip Koryta aka Dr. FilipitchŠvédThea. Hudební energie začala z podzemní stage směřovat krátce poté, když se objevila kapela Brass Avenue. Lidé hromadící se v hledišti cenili jejich instrumentální ska plné dynamiky i překvapivých cover verzí. Nejvíce lidí toho večera přišlo samozřejmě na Prago Union, neboť rapper Kato patří k nejdůležitějším tvářím české hip-hopové scény a dalším důvodem byl skvělý dojem z živé kapely, která ho doprovázela. Ze všech zúčastněných bylo cítit, že si užívají každou notu. Přestože krátké intro bylo možná trochu unavené, kapela pak již předvedla svou plnou formu.

Recenze: Katovy nové bars na Perpetuum Promile dýchají svěžím vánkem boombapu

Set Prago Union byl kvůli vyššímu počtu účinkujících o něco kratší než obyčejně, klub plný věrných fanoušků si však vyslechl řadu známých melodií a samozřejmě i bohatou ukázku z posledního alba Perpetuum Promile, jež vyšlo na podzim. Co se týče nových věcí, kapele i Katovi sedla zejména píseň Zastavit stát s důrazným reggae podmazem. Publikum pozitivně reagovalo i na songy z předchozí desky jménem Smrt žije, zejména pak na titulní skladbu a také na refrénovku Varování. Ta tu zazněla s pozměněným instrumentálem a muzikanti zde opravdu zazářili.

Kato aneb dr. Slovo, kandidát vět nechal také vzpomenout na jednu z nejdůležitějších položek v jeho diskografii, a sice na album Dezorient Express. Učinil tak jemnějším kouskem Procházka parkem a také další refrénovkou, tentokrát písní Myšlenkovej pochod. A pokud to bylo někomu málo, mohl si vyslechnout ještě originální electrofunk v podobě kapely Hello Marcel.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 385 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky