Pražský Majáles už asi ničím nepřekvapí

Mandrage, Pražský Majáles 2018 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Neznamená to ale, že za návštěvu nestojí, jen si akce nastavila laťku tak, že nikdy nezklame a vždy přinese den plný zábavy.

Majáles, a nejen ten pražský, už asi není třeba představovat. Jedná se o akci, která si u pražské omladiny získala čestné místo už v době, kdy se konala ve Stromovce. Festival, který se před několika lety přesunul do prostorů Letiště Letňany, byl 28. dubna jako vždy započat hned po ránu – od rozcestí ulic Vodičkova a Jungmannova vyrazil majálesový průvod směrem na Vltavskou, kde davy nasedly na metro a spěchaly do Letňan.

Fotoreport: Pražský Majáles, 28. 4. 2018, Letiště Letňany, Praha

Festivalový park tak už od brzkých odpoledních hodin praskal ve švech. Návštěvníky čekal bohatý program na třech gigantických pódiích – hlavní Březňák stage, rockovější Pepsi stage a hip-hopově laděné Hitrádio City stage. Celým dnem provázela dvojice Jakub Kohinho Kohák a Jakub Schafff Šafránek.

Krom hudebních interpretů se o zábavu staraly i stánky některých pražských škol – Univerzity Karlovy, České zemědělské univerzity a Vysoké školy ekonomické, které ve svých zónách nabízely nepřeberné množství zábavy přes různé sportovní klání až k tanečním lekcím. Návštěvníci se také mohli občerstvit v řadě různorodých stánků s burgery, nudlemi a jinými pochutinami, nebo po litrech konzumovat hlavní partnerské pivo Březňák.

Dalším důležitým partnerem byla Pepsi, která si, jak již bylo zmíněno, vydobyla svou stage. Na ní byl kapelou Mirai odpálen hudební program. I když se prostor před pódiem ze začátku plnil trochu pomaleji, na refrén hitovky Když nemůžeš, přidej už si s kapelou zpívaly davy.

Na třech pódiích se během horkého odpoledne vystřídaly hvězdy jako třeba Lenny s písničkami ze své desky Hearts i čerstvě vydaným singlem Enemy. Dále festivaloví držáci UDG, kteří svůj koncert uzavřeli tradičním hitem Hvězdář, a taky sympatičtí kluci Sebastian Marek Ztracený. Když už začínalo být okolo páté hodiny trochu příjemněji, rozjela svůj set na hlavním pódiu další milovaná kapela Jelen, kterou na vedlejších pódiích následovala vypsaná fiXa a slovenský rapper Ego.

Břežnák stage během hlavního festivalového času poctilo svou přítomností jedno eso za druhým. Od sedmé hodiny se s kytarou objevil Tomáš Klus, po němž postavili svou světelnou show Mandrage. Z těch bylo publikum bylo tak nadšené, že zpívajíc SiluetyHledá se ženaFrantiškovy lážně málem překřičelo okolní koncerty. Zábavu na hlavním pódiu zakončila nabušená kapela Rybičky 48.

Pepsi stage navečer obšťastňovali Wohnout, po nich se před zábrany nahrnuly všechny slečny, které nedočkavě očekávaly miláčka Bena Cristovao. Ten do půl desáté s tanečníky dělal zábavu s klasikami ÚžasnáBomby ASIO a nakonec vystoupili Horkýže Slíže.

Hip-hopem žila nejvzdálenější Hitrádio City stage, na které nejprve v podvečer „dával play“ Paulie Garand, liberecký chráněnec labelu Ty Nikdy. Následoval ho Separ a největší oheň zažehl další slovenský OG Majk Spirit. Kdo po jedenácté ještě neměl dost a chtěl s párty pokračovat dál, zahájil přesun do haly 4, kde se až do čtyř hodin do rána o zábavu postarali Marpo & TroubleGang Live, DJ Schafff a DJ Dead Sailor.

Majáles proběhl tak, jak je zvykem. Přijeli interpreti, kteří byli loni a budou i příští rok. Fronty na pivo a záchody by byly až za roh, kdyby na pláni nějaké rohy byly. S tím však už každý návštěvník počítá a možná to k takovýmto akcím tak trochu patří. Člověk si tak alespoň svůj zážitek z prvního festivalového dnu sezóny nenechá jen tak pokazit.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.