Pražský průlet kodaňskou hvězdokupou s The Asteroids Galaxy Tour

The Asteriods Galaxy Tour | Foto: Michaela Heřmanová, Monstermusic.cz

V úterý 4. listopadu v pražském Lucerna Music Baru zazářil kosmický úkaz jménem The Asteriods Galaxy Tour. Tenhle dánský glamour retro pop si v ČR našel již hezky početné publikum. V živé paměti máme jejich letní festivalové vystoupení na Colours of Ostrava. Tentokrát k nám Asteroids slétli v rámci klubového turné k nové desce Bring Us Together.

Hudební projekt zpěvačky Mette Lindberg a producenta a skladatele Larse Iversena vznikl v roce 2007. Jejich kariéra odstartovala doslova raketově. Rozverný singl s Around The Bend se natolik zalíbil u Applu, že ho vytáhli do celosvětové reklamy na iPod Touch. Další soundtrackově znějící hity prosákly do známých seriálů jako je Mad Men či Gossip Girl. Předskakovali velkým popovým hvězdám Amy Winehous a Katy Perry. The Asteroids Galxy Tour umí napsat hitovky, které mají aspiraci zapadnout do popového mainstreamu i do vkusu hudebně náročnějšího publika. Mixují ověřené funkové, soulové a hip-hopové postupy, vše je hezky zabaleno do flitry poseté elektroniky. Za dobu svého působení má tento dánský tandem na kontě tři studiová alba, včetně toho nejnovějšího Bring Us Together, které vydali letos v září na vlastním labelu Hot Bus Records. Na cestu si přibalili doprovodnou kapelu a momentálně s ní brázdí po evropských klubech.

Foto: The Asteroids Galaxy Tour, 4. 11. 2014, Lucerna Music Bar, Praha

S nástupem na plac nás hlavní hvězdy trochu napínaly. Roli předkapely v LMB sehrálo duo expatriotů Mickey Price a Johnnie Floyd, kteří si říkají The Dat a momentálně našli útočiště v Praze. Z jejich webu a facebooku se o kapele nedozvíte nic moc, tedy kromě toho, že vyznávají spirituální playboyismus. Jejich funky-hop-pop působil ze začátku trochu rozpačitě. Nutno ale říci, že se dost snažili naklonit si publikum na svou stranu, což se jim nakonec docela povedlo. Byla to taková veselá vložka, která přišla natěšenému Lucerna Music Baru k chuti, ale pánové před sebou rozhodně ještě mají hodně práce.

The Asteroids Galaxy Tour před tisícihlavý dav vyprodaného LMB nastoupili až po desáté hodině. Zpěvačka Mette si dala na čas ještě víc a přišla na stage dramaticky jako poslední. Co se image týče, Mette nezklamala ani tentokrát. Charismatická, lehce rachitická blondýnka ve flitrovaných legínkách a s brýlkami přes celý obličej. Koncert otevřeli ústřední písní ze stejnojmenného alba Bring Us Together. Nová deska zazněla během koncertu vlastně téměř celá, kapela ji ovšem chytře proložila nablýskanými hitovkami z předchozích dvou alb. Z nahrávky působí Bring Us Together jednoduše řečeno o trochu nudněji než dvě předchozí desky. Na živém koncertu z něj ale Asteroids dokázali vytřískat maximum a jednotlivé songy jako My Club či Rock The Ride dostaly najednou mnohem větší výraz.

Do největšího varu stejně ale lidi v sále dostaly starší taneční hity Around The Bend, Heart Attack a poctivým hutným funky beatem nabitý Major. Po frenetickém potlesku se roztančenému LMB dostalo ještě dvou přídavku, včetně retro hymny The Golden Age. Mette předvedla parádní pěvecký výkon, naprosto čistý, plný energie. I když její pronikavý sopránek vysílá na takové frekvenci, až to při delším poslechu může trošku bolet. Bylo tedy celkem příjemné, když se občas usadila v nižších vokálních polohách. Doprovodná kapela hrála skvěle a v plném nasazení. To všechno dohromady s dobrým zvukem v sále dělá z koncertu Asteroids v LMB velmi příjemný zážitek. Psychedelické retro disko pod vedením frontwoman se vzezřením mimozemské Barbie z 80. let je zjevně funkční kombinace. The Asteroids Galaxy Tour působí nesmírně zábavně jak z desek a klipů, tak zejména při živých koncertech, kdy tahle dánská parta nemá problém naplnit a roztancovat sál.


Napište komentář