První sólový koncert Sary Hartman byl plný nadšených fanoušků

Sara Hartman | Zdroj: facebook.com

Dvacetiletá americká zpěvačka Sara Hartman, žijící a tvořící aktuálně v Berlíně, se českému publiku představila poprvé jako předskokanka popové hvězdy Ellie Goulding. V pátek 26. května se do Prahy vrátila sólově a v klubu La Loca zahrála mimo jiné písně z debutového EP Satellite.

Večer v nevelkém klubu La Loca zahájila mladá začínající popová zpěvačka Anna Vaverková. Krátce po deváté hodině pak na pódium se slovy: “Ahoj, Praha!” vstoupila Sara Hartman a celý večer odzpívala v doprovodu bubeníka a klávesistky. Jako první zazněla skladba Monster Lead Me Home, kterou následovaly další z alba – Stranger In A Room a Satellite. Následovaly dvě nové písně: From The Other Side Of The World, kterou interpretka složila pro svou sedmiletou sestru, jež momentálně žije – jak název písně napovídá – na druhém konci světa; a melodickou píseň Dance With A Ghost. Poté na řadu přišla poslední písnička z první části večera Two Feet Off The Ground, při které byl slyšet hlasitý zpěv návštěvníků, z čehož byla Sara velmi nadšená. Ač je Sara Hartman začínající zpěvačkou, náhle odešla z pódia a nechala se přivolávat zpátky, jak je tomu zpravidla pokaždé na koncertech známějších světových kapel a zpěváků. Jako předposlední zazněla další nová skladba o první lásce Someone Like Me, při které se nad hlavami fanoušků mezi tradičními světly mobilů objevilo i několik zapalovačů, jako tomu bývalo na koncertech před érou chytrých telefonů. Sara se s publikem rozloučila opětovným zahráním písně Satellite, kterou si však všichni o to více užili.

Koncert začínající zpěvačky Sary Hartman byl sice poněkud krátký – hudební výstup celkově nepřesáhl hodinu, zato však průběh příjemně a nenuceně plynul a zpěvačka ukázala, že má našlápnuto na slibnou hudební kariéru. Její zpěv byl čistý a bez falešných tónů a střídání akustické a elektrické kytary, na které Sara sama hrála, bylo jen dalším příjemným bonusem. Publikum reagovalo skvěle – většina zpívala texty spolu se Sarou a také při rychlejších skladbách tančila – a na zpěvačce bylo vidět, že jen těžko skrývá překvapení a nadšení z toho, jak si koncert všichni bezprostředně užívají. Nezbývá než doufat, že zpěvačka nepřestane tvořit a nahrávat nové písně, kterými by svou rozrůstající se fanouškovskou základnu ještě rozšířila, a příště by se tak do Prahy mohla vrátit již do většího klubu a s větším repertoárem.


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)