Rapper Bas zahrál malému, ale oddanému publiku

Bas | Foto: Anthony Supreme

Bas, rapper s vazbami na Súdán i New York, právě cestuje po světě s nejnovějším albem Milky Way. Zatímco doma ve Státech své shows vyprodává, u nás vystoupil velice intimně v klubu Chapeau Rouge.

Je těžké si vysvětlit, proč tak kvalitní interpret s originálními rytmy a neotřelou flow neoslovuje v Česku větší míru publika. Navíc, bez silného zastoupení expatů, turistů a cizích návštěvníků by byl klub zaplněn sotva z poloviny.

Show měla začít vystoupením předskokanů již ve třičtvrtě na devět, opozdili se však téměř o půl hodiny. Zjevně ale nebylo kam spěchat, protože si i samotní návštěvníci dávali s příchodem trochu načas. Do Prahy Base přijela podpořit spousta dalších umělců – jihoafrický sympaťák Shane Eagle, Lute z Basova domácího labelu Dreamville a našlapané, občas až grimově znějící, duo Audio Push.

Fanoušci předskokany přijímali s výjimečným nadšením, nelze však říct, jestli to bylo bezprostřední blízkostí v malé místnosti, nebo jen čistě proto, že jsou otevření a připravení ocenit dobrou hudbu, ať už je jim známá, či ne. Tato vlastnost se totiž již i v hip hopu lehce vytrácí a nahrazuje ji úporné natáčení videí na mobilní telefony. Rozhodně se na dobrém přijetí ale projevilo to, že byla všechna tři čísla na velice vysoké úrovni, co se znění tracků i samotného živého provedení týče.

Čtěte také: Night Lovell na nové desce sklouzává k předvídatelnosti

Od samotného Base se po třech našlapaných vystoupeních, i vlastně z principu, nedalo čekat nic jiného, než zábavný, sympatický a energický set. Rapper se věnoval převážně albu Milky Way, neopomněl ale ani starší oblíbené tracky. Ať už šlo o jeho nejoblíbenější singly loňského roku jako Boca Raton s A$AP Fergem a Tribe s J. Colem nebo o písně, které ani nebyly vydané, vše se setkalo s upřímnou radostí a nezměrnou podporou.

Bylo zřejmé, že Bas a jeho kolegové z labelu Dreamville dokážou rychle přirůst lidem k srdci, protože většinu písní vyřvával celý dav s naprostou jistotou a stánek s merchem zaznamenával nadměrný úspěch, nehledě na to, že vícero lidí s nějakým tričkem či mikinou již na koncert přišlo.

Závěrem tleskáme za dobře zorganizovanou akci. Všechny čtyři vstupy fungovaly jako jeden silný a promyšlený celek, který by nemohl být povedenější. Přes prvotní propagační nevýraznost promotér Colours Selection zas a znovu dokázal, že vždy připraví zážitek bohatý na kvalitu a styl a téměř nikdy se nezmýlí.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.