Rockový Slunovrat ovládne kromě Royal Republic kvalitní zastoupení domácích kapel

Royal Republic, Fléda 2017 | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Již po třinácté se na konci května uskuteční Rockový Slunovrat v areálu lesního amfiteátru v Řevnicích u Prahy. Festival nyní zveřejnil kompletní program, který slibuje například skupinu Itchy nebo Kapitána Dema.

Na třech pódiích Rockového Slunovratu vystoupí několik zahraničních i českých kapel a DJů. Headlinerem letošního ročníku je švédská rocková formace Royal Republic, která v rámci svého festivalového turné představí novou desku. Páté studiové album s názvem Club Majesty vyjde 31. května, tedy právě se startem tuzemského festivalu.

Rozhovor: Royal Republic: Jsme veselá kapela, úspěch jsme si ale vydřeli

V závěsu za nimi jsou němečtí punk-rockový Itchy, španělské ska v podání Auxili nebo elektronika od I Wear* Experiment z Estonska. Napůl ze Spojených státu jsou i Noise of Human Art alias N.O.H.A. Z české a slovenské scény se můžeme těšit na interprety jako Gaia MesiahHorkýže Slíže, Wohnout, Prago Union, Kapitán Demo nebo Skyline. To vše bude spolu s chill zónami a občerstvením pro masožravce i vegany součástí nabitého dvoudenního programu.

Rozhovor: Gaia Mesiah: Turné je jako dovolená s třešinkou na dortu

Vstupenky na Rockový Slunovrat, který se odehraje 31. května a 1. června, je možné zakoupit v síti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz