Proč si nenechat ujít květnový koncert charismatické LP?

LP - Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Čeští posluchači měli možnost poprvé vidět americkou zpěvačku LP v roce 2017 v pražském klubu Roxy. Od té doby se do České republiky pravidelně vrací a ani letošní rok nebude výjimkou. Do Prahy zavítá v rámci turné Heart To Mouth.

Má umělecký pseudonym vycházející z iniciálů jejího vlastního jména, vyniká specifickou barvou hlasu a androgynním vzhledem. Tak by se ve zkratce dala popsat LP (pravým jménem Laura Pergolizzi). V hudebním průmyslu se pohybuje několik let a napsala hity pro známé interprety jako Rihanna či Backstreet Boys. Posluchači ji ale více zaregistrovali až v roce 2016, kdy vydala single Lost On You a rázem se vyšvihla na první příčky světových hitparád.

Jeden koncert nestačí

LP byla k českým fanouškům skutečně štědrá a rozhodla se v Praze vystoupit rovnou dvakrát. Budeme ji tak moci vidět buď v sobotu 11. května nebo v neděli 12. května 2019. Koncerty se odehrají ve Foru Karlín a celé turné nese stejný název jako její poslední deska – Heart To Mouth.

Čtěte také: Co všechno víte o fenoménu jménem LP?

Kontakt s fanoušky jí není cizí

Fanouškovská základna zpěvačky se každým dnem rozrůstá o další členy. Není se čemu divit. Za několik let působení na hudební scéně si LP vybudovala skutečně skvělý vztah s fanoušky, což se odráží právě na jejích koncertech. Dokáže totiž svým nenásilným projevem publikum zcela strhnout a vytvořit nezapomenutelnou atmosféru.

Nová deska je plná zasněných písní

Její v pořadí již pátá studiová deska Heart To Mouth spatřila světlo světa 7. prosince 2018. Název alba odůvodnila LP jednoduše a výstižně – zpívá jen to, co má na srdci. Její zpěv doprovázejí chytlavé melodie a v textech projevuje svoji zranitelnost. Není pochyb, že většinu nových skladeb z Heart To Mouth budeme moci slyšet na obou pražských koncertech.

Čtěte také: LP představuje nový psychedelický videoklip Girls Go Wild

Zůstává stále skromnou

Před vydáním debutového singlu urazila LP dlouhou a náročnou cestu. Byla odmítnuta několika hudebními vydavatelstvími a v důsledku toho se stáhla na nějakou dobu do ústraní. Vše se pak změnilo roku 2016, kdy jí na Instagram napsalo zprávu řecké hudební vydavatelství se zájmem vydat její píseň Lost On You. Ode dne zveřejnění klipu ke skladbě začala její popularita rapidně stoupat. A i když má na kontě mnoho úspěchů včetně platinových a diamantových desek, nic takového jako hvězdné „manýry“ u ní nečekejte. LP na koncertech působí velice skromně a dává fanouškům bez ostychu najevo svoji neutuchající vděčnost.

Zazní i covery

Zpěvačka na obou pražských koncertech představí samozřejmě své nejznámější hity a novou desku, jenže tím to nekončí. LP se totiž rozhodla obohatit setlist o písně od jiných interpretů. Fanoušci se tak můžou těšit na Sex On Fire od kapely Kings Of Leon nebo Paint It Black od The Rolling Stones v jejím podání.

Čtěte také: Rolling Stones nestárnou, v Praze ukázali skvělou formu a naznačili další koncert

Playback u ní nehrozí

Ač si některé hudebních hvězdy rády pomůžou na koncertech playbackem, LP do této skupiny rozhodně nepatří. Playback pro svá živá vystoupení nepotřebuje, hravě si poradí s vysokými tóny a zvládne i poměrně těžký hlasový part. V kombinaci s velkou dávkou emocí, které zpěvačka vkládá do každé písně, je už předem jasné, že oba tuzemské koncerty budou bezpochyby zážitek.


Napište komentář