Roxy pod náporem Aminého a jeho fanoušků málem spadlo

Aminé | Foto: Lukáš Matoušek

Aminé se svou partou poprvé zavítal do Prahy a fanoušci vyprodaný pražský klub Roxy svým neustávajícím moshpitem málem zbořili.

Portlandského rappera do světa hudby uvedla před třemi lety skladba Caroline a od té doby je stále na vzestupu. Vydal debutové album Good For You a následně taky, jím popisované jako EPLPMixtapeAlbum, ONEPOINTFIVE, které právě hraje na turné po celém světě. Na evropské části se rozhodl zavítat i do Prahy a předvedl show, na kterou bude Roxy dlouho vzpomínat.

Fotoreport: Aminé, 8. 2. 2019, Roxy, Praha

Celý večer odstartoval DJ Madison, Aminého dvorní DJ, jenž měl připravený přibližně třičtvrtěhodinový set. Jednou peckou za druhou docílil toho, že ještě před začátkem samotného koncertu byla půlka davu zpocená excentrickým poskakováním. Výhodou (pro některé fanoušky možná nevýhodou) volby DJe jako předskokana je, že se lidé začnou zpravidla scházet na zahřívací párty o trochu dříve. Kdo tedy přišel až na devátou, už o mnohem hůře hledal nějaké hezké a příjemné místečko na stání.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Rapper Aminé v deseti číslech

V devět hodin DJ Madison svůj set ukončil a klubem se rozezněl hlas Rickeyho Thompsona, YouTubera a herce, jenž se se svými komentáři a vtípky několikrát objevil na ONEPOINTFIVE. Na velké videoprojekci v pozadí pódia přednesl monolog, který celé EPLPMixtapeAlbum uvádí. Následovala, stejně jako na desce, skladba DR. WHOEVER, při níž se Aminé doslova vřítil na pódium za velké podpory publika.

Aminé je skvělým bavičem. Již zmíněné videoprojekce, které ho doprovázely, byly jako všechny jeho vizuální projekty velice jedinečné a komediální. Příkladem může být střídání krátkých videí s tématikou rybaření na skladbu REEL IT IN (v překladu „naviň to”), která ve skutečnosti vskutku nepojednává o rybách, ale je umělcovou verzí chlubivých hip-hopových tracků. Rapper si na nic nehraje a naživo působí velice upřímně. Publiku opakovaně říkal, že je krásné a požadoval, aby mu odpovědělo, že to ví.

Čtěte také: Bas v březnu poprvé zarapuje v Praze

Zajímavý byl i jeho vzhled. Kdyby někomu nestačily nevšední dready, nechal si na jedno oční víčko namalovat černo-bílé třpytivé stíny. Zároveň na každé koncertní zastávce nosí své takzvané „turné kalhoty”, na které během každého vystoupení jeden fanoušek připne nášivku s navštíveným městem. Je to velice osobitý způsob vytváření a sbírání vzpomínek.

Ač byl koncert poněkud nezvykle krátký (nepřesáhl sedmdesát minut), Aminé dokázal zapojit nejdůležitější písně celé své kariéry a do jedné byly velmi kladně přijímány. V některých případech přistoupil k celkem zjevnému autotunu, avšak ve světě hip-hopu je to o dost přijatelnější než v jiných žánrech – nehledě na to, že se najdou kolegové, kteří v tomhle stylu odrapují celou show. Celý večer se nesl v nádechu oboustranné spokojenosti, takže může Česká republika nadějně doufat, že se Aminé v budoucnu vrátí.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.