Simple Plan v Praze? Pop-punkový nářez překypující energií!

Simple Plan | Zdroj: facebook.com

Malá sportovní hala se první březnovou sobotu ponořila do pop-punkového šílenství. Kanadská skupina Simple Plan sem přijela předvést novou desku Taking One For The Team a v průběhu koncertu zvládla dostat do varu i poslední řady postávajících. Fanouškům dokázali, že i po 17 letech vystupování jsou stále plni energie a dokážou předvést show, na kterou nikdo jen tak nezapomene.

Sobotní rockový večírek byl výjimečný také tím, že se o úvod postaraly hned dvě kapely – britští The Bottom Line a kalifornští Ghost Town. Obě skupinky svou hudbou nedočkavý dav naladily na správnou hudební vlnu – stylově byli totiž kapele Simple Plan velmi podobní. Celou úvodní část druhé uskupení ukončilo písní You Are So Creepy a z pódia odcházeli za hlasitého potlesku.

Samotní Simple Plan pak svou show zahájili peckou Opinion Overload z nového alba a fanoušky nenechali v prvních pěti písničkách ani vydechnout. Tak tomu bylo například při energické Jump, kdy se celé obecenstvo okamžitě rozeskákalo a naplno si užívalo celou skladbu. S posledními tóny kapela volně přešla k převzaté písni I Gotta Feeling a v průběhu večera zazněl ještě cover Uptown Funk, skladby od Bruna Marse. Frontman kapely Pierre Bouvier všechny ohromil naučenou českou frází „Jak se máš, Praho?” a v průběhu celého koncertu pak na každý aplaus reagoval slovy: „Děkuji, Praho!”.  Při následující skladbě The Rest Of Us zase publikum překvapilo kapelu – nad hlavy totiž fanoušci se začátkem písně zvedali cedule se slovy z textu, které je osobně nejvíc vystihují – objevily se tak nápisy jako ‘geek’, ‘freak’, ‘loser’, ‘hopeless’ nebo ‘never good enough’. Na to Pierre dojatě reagoval: „Neexistují slova, kterými bych vyjádřil, jak jste skvělí. Díky moc!”

Po prvních našlapaných písničkách přišli Simple Plan se snad největší hitovkou vůbec – s písní Welcome To My Life, která je pro mnoho skalních fanoušků tou nejoblíbenější, protože je to také song, díky kterému spoustu posluchačů kapelu objevilo. Následovala opět další série rychlejších písniček, jako jsou například Can’t Keep My Hands Off You, I’m Just a Kid nebo letní skladba Summer Paradise, při které se od pódia vyvalilo několik plážových míčů. Po poslední písni první části večera kapela odešla z pódia, ale jak už tomu na koncertech bývá, nenechala se dlouho prosit a vrátila se s přídavkem. Během něho pak zazněl poslední nadupaný song Shut Up!, další tři písně již byly jen pomalé. Simple Plan tedy v závěru zahráli Perfect World, This Song Saved My Life a rozloučili se písní Perfect.

Kanadská skupina Simple Plan v sobotu odehrála v rámci evropského turné, co se kapacity týče, svůj největší koncert. Dá se říct, že tento večer nezklamala ani jedna strana – kapela předvedla fantastický výkon a fanoušci se zase naplno ponořili do atmosféry koncertu. Je vidět, že svými texty věnovanými problémům teenagerů oslovují jak tuto věkovou skupinu, tak i starší příznivce. V průběhu večera kapela skvěle komunikovala s publikem a bylo vidět, že si náladu také naprosto užívají – z reakcí především frontmana, ve kterých zazněly věty jako: „Hrajeme již přes patnáct let a vy jste ten důvod, proč to pořád děláme,” nebo „Nedělám si srandu, jste vážně nejlepší publikum!” bylo patrné, že na rozdíl od většiny koncertů, kde tyto fráze padají tak nějak automaticky a bez hlubšího významu, byly tentokrát řečeny opravdu od srdce a byly míněny vážně. Dokonce stihli poděkovat i autorce webu o Simple Plan, která uspořádala plán s nápisy a také podle Pierrových slov ‘o skupině ví více než oni sami’. Kapela se v průběhu večera postarala o hodinu a půl nabitou neskutečnou energií a koncert si tak užili všichni včetně těch na pódiu. Ostatně velká spokojenost byla posléze vidět i na twitterových účtech členů kapely.

Fanouškům kapely nezbývá než doufat, že Simple Plan opět zavítají do našich krajin, tentokrát snad již po kratší pauze a minimálně s takovou energickou show, kterou předvedli v Praze v sobotu 5. března. Obrovské díky za nezapomenutelný večer!


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)