Sodoma Gomora v Brně: Cenou za přídavky jsou odhalená ňadra

Sodoma Gomora | Zdroj: youtube.com

Brněnská Fléda včera zažila rapovou zábavu, zvrhlost a brutalitu. Naštěstí spíš jen ve slovech, které rappeři vykřičeli do mikrofonů. Na akci s názvem Horrorcore night se totiž představila česká elita tohoto žánru, Řezník a DeSade se svou Sodomou Gomorou.

Večer začala nejprve nu-metalová kapela Overhype. Ti si vzali slovo po desáté hodině a svým mixem rapu a rocku dostávali do varu horrorcorové fanoušky čekající na Sodomu Gomoru. Při posledním songu dokonce vyvolali mezi pár pogujícími i wall of death.

Rapper Haades, který na stage nastoupil chvíli po nich, zase rozezněl publiku hlasivky, protože u něj už spousta návštěvníků znala texty. Následující set dje ILL Ricka proběhl tak akorát, aby se ještě stihli všichni občerstvit a vrátit před stage, když se na ni vřítil první člen Sodomy Gomory, DeSade, a po něm samozřejmě i Řezník.

Oba rappeři představili své sólové věci. Řezník přivezl nestárnoucí pecky jako Pořád jenom hate nebo Žižkovský bary, ale neopomenul ani svou poslední desku Strangulační rýha. Z té zaznělo například k příjemnému překvapení publika Tak proč bych měl řešit tenhle shit. U DeSada zase diváci bouřlivě ocenili jeho klasiku s názvem Kuřák. Z tvorby samotné Sodomy Gomory se dostalo na pár věcí z poslední desky Multikill, ale divácky byli v Brně přijaty spíš jejich starší tracky.

Čtěte také: Řezníkova Strangulační rýha je nabitá kvalitními tracky

Vystoupení se neudálo bez pár typických kontroverzí. Zatímco Haades se při svém vystoupení „jen“ lehce pozvracel přímo na pódiu, horrorcorová dvojice si třeba na pár songů vytáhla na stage čtyři dívky. Těm pro změnu chvíli Řezník rappoval mimo jiné i svůdnou skladbu Ta holka v mým sklepě, aby je po chvíli vyprovodil slovy: „Už táhněte do hajzlu.“ Jedna z nich se k nim ale znovu připojila. DeSade totiž určil ultimátum pro zahrání přídavků: „Zahrajeme vám pět dalších tracků, když nám jedna čubka ukáže kozy!“ přičemž se jedna z dívek vrátila na stage a k potěšení publika všem ochotně ukázala, oč DeSade žádal.

Pět dalších skladeb tak ukončilo horrorcore párty v Brně. DeSade si navíc sám několikrát natáčel energické diváky na mobil, takže je jasné, že si show a atmosféru užívali stejně jako ti, co včera zabloudili na Flédu.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz