The.Switch v Rock Café ovládli Zimní Rockový Slunovrat

The.Switch | Zdroj: bandzone.cz

Rock Café v pátek večer zažilo několikahodinovou rockovou show v podání čtveřice tuzemských kapel. Ty vystoupily v rámci Zimního Rockového Slunovratu.

Jako první se představili řevničtí SCB, kteří na pódium nastoupili okolo půl sedmé a celou akci tak odstartovali. Doplatili však na výchozí pozici zahajovací kapely a poměrně nevýrazné vystoupení doprovázela i nízká účast publika, byť postupně rostoucího. Po hodině však bylo hotovo a přišel čas na další kapelu, tentokrát již trochu jiného kalibru.

S osmou hodinou započalo na stagi vystoupení indie-popových Nano a ač se pro některé jednalo o zcela nové tváře, dokázala pražská kapela během hodinového setu rozhýbat již poměrně zaplněný sál. „Jsme rádi, že nás opravdu posloucháte a když jsme vám řekli, ať se k nám trošičku přiblížíte, přiblížili jste se opravdu jenom trošičku,“ nešetřila vtipem při promluvách k obecenstvu i tak výborná zpěvačka Markéta.

Jako další se pak představila jedna z českých festivalových stálic, soubor známý jako Circus Problem. Úctyhodně rychle se jim podařilo rozdovádět téměř celé Rock Café a nebylo se čemu divit. Tato pozoruhodná parta si zkrátka umí užít koncert a zpříjemnit ho i příchozím bez ohledu na to, jestli párty sotva začala nebo se už pár hodin táhne a jejich vystoupení na Zimním Rockovém Slunovratu toho bylo živoucím důkazem.

S pomalu se blížící půlnocí pak, o chvíli dříve než ukazoval oficiální program, ovládli celou akci české rockové scéně dobře známí The.Switch. Skvělý a velmi energetický výkon všech účinkujících nezkazily ani technické potíže jednoho z kytaristů a Štěpán Šatoplet jako obvykle ukázal, jak si má na koncertě počínat frontman rockové kapely. Unikátní vystoupení pokračovalo až do hluboké noci a The.Switch během něj potěšili publikum jak známými peckami, tak i pár překvapeními.

Na jednu stranu poněkud nesourodý, na druhou stranu opravdu povedený výběr kapel se postaral o zdařilou zimní klubovou alternativu klasického Rockového Slunovratu, jenž se letos bude konat začátkem června ve středočeské Řevnici.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.