Three Days Grace ukázali Praze svoji sílu

Three days grace | zdroj: facebook.com

Three Days Grace odehráli v neděli večer svou pražskou show za spolupráce parťáků We Are The Ocean. Faktem je, že své fanoušky umí navnadit a v rozpumpované náladě je umí i udržet.

Matt Walst se se svou kanadskou partou Three Days Grace již podruhé představil v České republice. Svůj první koncert tu odehráli v létě na hradeckém Rock for Peoplu, ale tentokrát se ukázali poprvé v Praze. Původně se koncert měl odehrát v pražském Futuru, jenže vstupenky byly vyprodané naprosto bleskovou rychlostí, a tak byla celé akce přesunuta do holešovické Malé sportovní haly, která byla z velké části zaplněná.

Role předskokanů se na minutu přesně ujali We Are The Ocean. Ti do celého večera dali vše, co mohli, ale stejně to něco postrádalo; i tak se jim nedá odepřít, že do svého vymezeného setu narvali naprosté maximum. Bohužel oproti hlavní hvězdě večera nebyl jejich zvuk tolik dravý. Své příznivce si ale určitě najdou a vyzvednout se musí opravdu výborný zvuk a zpěvákův naprosto čistý hlas, od něhož by se mohli učit i daleko populárnější kolegové. Publikum se jim ale na několik chvil rozpohybovat povedlo, svůj účel předskokanů splnili. Není jim tedy co vytknout, snad jim jen příště popřát daleko větší základnu fanoušků.

Poté už se celé podium začalo přestavovat pro hlavní účinkující, hala se více zaplnila a na lidech kolem bylo vidět obrovské očekávání a natěšení. Když Three Days Grace konečně za intra vtrhli na podium, vypadalo to, jako kdyby do sálu uhodil blesk, kolik tam najednou bylo energie. Celou svou show odpálili písní I Am Machine z jejich nejnovějšího alba a poté celý sen prokládali jak novými, tak i starými peckami a ani na sekundu nenechali jejich příznivce odpočinout.

Zprvu to sice vypadalo, co se týče frontmanova zpěvu, že si odběhl odněkud z boybandu, ale čím více večer postupoval, tím se jeho výraz lepšil a konečně byl poznávat ten hlas, který známe z audio nahrávek. V celém setlistu nechyběly ani skladby, které má na svědomí původní sestava. Především Animal I Have Become, I Hate Everything About You či Pain. Z nejnovějšího alba Human zaznělo například ještě So What, Fallen Angel nebo Human Race. Svých pár minut slávy si užil i bubeník s klávesákem, kteří nejdříve předvedli své společné vystoupení, a poté měl každý pár minut času na své vlastní sólo. Těmto chvílím se nedá ani trošku nic vytknout, byla to absolutní špička. Jen asi málokoho to ten večer nechalo chladným.

Kousek po půl jedenácté bohužel ale přišel konec koncertu a kapela se po krátkém přídavku již nadobro odebrala do útrob haly. Fanoušci můžou už jen jedině doufat v brzký návrat Three Days Grace, protože celý večer splnil velká očekávání a ani nevadilo, že tato banda oslovuje spíše mladší posluchače.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 362 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.