Třicetiletá Mňága v Kutné Hoře zahrála pro přeplněnou Českou 1

Mňága a Žďorp | Zdroj: facebook.com

Valmezská kapela Mňága a Žďorp právě objíždí republiku na svém turné k třicátému výročí existence a zároveň na podporu své současné desky Třínohý pes. V předvečer státního svátku zahrála i v kutnohorském klubu Česká 1.

Skupina Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí své fanoušky neskutečně baví i po celých třiceti letech své existence. Včera to opět dokázala v Kutné Hoře, kde byla v klubu Česká 1 hlava na hlavě a dojít si od pódia k baru byl bezmála nadlidský úkol. Kapela zahájila své vystoupení dvacet minut po deváté hodině klasickým otvírákem Písnička pro tebe, jednoduchým tříakordovým popěvkem, který ve všech okamžitě probudil esenciální dobrou náladu. Po milionkrát přehrané pecce Hodinový hotel už přišla na řadu prezentace nového alba Třínohý pes. Zazněly z něj hned čtyři písničky po sobě – rozezpívaná Co bude pak, o něco melancholičtější Apoštol chaosu a zmatku, typická mňágovsky zamilovaná Celý ten zbytek tebe i rockověji napružená Znali se sotva hodinu (a už zakládali rodinu).

Později z novinky přišla i písnička Boží mlýny a taktéž Rodné lány z předchozího alba Made in China. Ač byly nové písně relativně kladně přijaté, fanoušky stejně nejvíc potěšily klasické hity jako Nejlíp jim bylo, I cesta může být cíl, tvrdší úprava Plíhalovy písničky Nagasaki Hirošima, Výhledově, Měsíc nebo Made in Valmez. Samozřejmě došlo i na dvojici energických písniček Goin’ Blind a Matahari, které se hrají vždy hned po sobě a dá se říci, že na sebe v jistém smyslu i navazují. Část fanoušků sice zamrzelo, že nezazněla často hraná zamilovaná hitovka Miluju z alba Dutý ale free, ale i tak si koncert všichni užili a hyperaktivní frontman Petr Fiala je měl plně ve své moci. Došlo i na někdejší rádiový hit Spaste svoje duše, přestože se tentokrát kapela držela klasické stopáže a písnička neobvykle netrvala čtvrt hodiny.

O přídavek si posluchači nemuseli dlouho říkat, hned začala propracovaná dlouhá verze písně Ne, teď ne, kde došlo i na reggae pasáž a kterou fanoušci z části zazpívali za Filiho. Zazněla i klasická přídavková Salám, banán (opět z prvního alba) a následně byl večer uzavřen ničivě melancholickou písní Motýl. Vydařený večírek byl u svého konce a fanoušci se začali hrnout do šatny pro podpisy a fotky.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 312 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky