TIP REDAKCE: Kurtizány z 25. Avenue se nacházejí ve své životní formě

Kurtizány z 25. Avenue | Foto: Jan Nožička

Kultovní kapela devadesátých let v čele s Tomášem Varteckým se nachází ve své životní formě. Po zhruba pěti letech představuje zbrusu nový singl Mirek Dušín z nadcházejícího alba, s nímž opět dokazuje, že má svým příznivcům stále co nabídnout.

Kultovní formace Kurtizány z 25. Avenue, jež na sebe upoutala pozornost už v průběhu devadesátých let, nepochybně patří ke stálicím tuzemské klubové scény. Za zhruba osmadvacet let existence si na své konto připsala šest studiových desek, přičemž zatím poslední Teorie Morfické Rezonance s úspěšným singlem Ubiquity 5, spatřila světlo světa před osmi lety. Jednalo se o vůbec první album po odchodu tehdejšího zpěváka Simona, kterého za mikrofonem dočasně nahradil kytarista kapely, Tomáš Vartecký.

S aktuální sestavou – Tomáš Vartecký (kytara, zpěv), Daniel Kurz (zpěv), Kryštof Bartakovič (kytara, vokál), Jan Rupprich (baskytara, vokál) a Marek Macháček (bicí), jež přispěla k větší tvrdosti a razanci, legendární Kurtizány z 25. Avenue vystupují od května 2014 a v současné době se nachází ve své životní formě. Na jaře například hudebníci odehráli vyprodaný pražský dvojkoncert v Edenu před německými Rammstein.

Foto: Jan Nožička

Kapela se také věnuje přípravám nového řadového alba s názvem Mirek Dušín, z něhož právě vypustila první vlaštovku v podobě stejnojmenného songu. Skladba, s níž Kurtizány z 25. Avenue navazují na předešlé singly Gagarin z roku 2011 a Mozkonaut z roku 2012, byla nahrána v Sono Studios pod dohledem producenta Milana Cimfeho.

„Mirek Dušín právě dorazil metrem na Vyšehrad a jde to omrknout na Nuselák, aby se rozhodl co se sebou a dnešní dobou udělá,“ komentuje kapela nový singl na svém facebookovém profilu.

Kurtizány z 25. Avenue opět dokazují, že mají svým příznivcům stále co nabídnout a nezbývá než se těšit na nadcházející studiovku.

Podzim 2017 

17. listopadu     Svitavy – Alternativní klub Tyjátr
18. listopadu     Litvínov – Ponorka
24. listopadu     Brno – Eleven
25. listopadu     Třebíč – Béčko
30. listopadu     Praha – Malostranská beseda


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.