Úterní zastávka UDG a kamarádi tour zahltila pražský Lucerna Music Bar

UDG | Zdroj: bandzone.cz

UDG, O5 & Radeček, KOFE-IN, Livingstone a Bags – doslova za málo peněz hodně muziky si mohli v úterý 17. prosince večer užít všichni, kdo zavítali do Lucerny.

Ještě před oficiální hodinou počátku koncertu je na programu s krátkým vystoupením Livingstone. Už v tuto chvíli se prostory pozvolna plní a vypadá to na slušnou účast. Přesně v plánovaných osm večer nastupují svou show O5 & Radeček. Kluci ze severomoravského Šumperka zahajují písní Malíř a hned od začátku rozezpívávají publikum. Po dalších dvou písních přichází v tomto městě prý neopominutelná Praha, a tento tklivý love song už zpíváme asi všichni. Dalším zapojením publika je přizvání jedné ze zúčastněných k písni Zůstaň. Jestli je zcela šťastné nechávat mikrofon propůjčený náhodné fanynce v původní hlasitosti, toť otázka. Před písní Bára se stávám spolu s dalšími jmenovkyněmi šťastnou výherkyní placky. Díky! S dalšími kousky jako Kristián, O půl pátý nebo Dokud fouká vítr se celý tracklist docela povedl.

Fotogalerie z koncertu

V další celou hodinu přichází KOFE-IN. O poznání živější ladění kapely některé návštěvníky přivádí k lehce zběsilému tanečnímu doprovodu. Škoda jen, že z míst na balkóně není moc rozumět textům, určitě by se pařilo líp. Jejich koncert je spojen s křestem nového CD Dobré nebe, na který si zvou kamarády z UDG. Kromě alba je pokropeno i slušné množství postávajících. Přejeme velký úspěch!

Konečně přichází na řadu hlavní program. Okolo pódia je k nehnutí, i mnohem dále. Závěrečná zkouška nástrojů v melodii Známky punku asi naznačuje duch nadcházejícího výkonu. A už jsou tady Zpěvy deště a s nimi celá kapela UDG. Rychlejší střídají pomalejší, starší se mísí s novými, nejznámější fláky protkávají řadové písničky. Beduín, Sám spát, Modlitba, Předměstí, Zvědavá a spousta dalších. Kouskem Vzdálení se inspiruje bubeník Tomáš a spoře oděn v sukýnce a kravatě se vydává na svou tradiční pouť Po nohou, po rukou přítomných (půjčím-li si název písně Radečka) směrem k baru, prý na vodku. Nejen u češtinářských Pádových otázek si sborově procvičujeme paměť textů a fyzickou zdatnost. V závěru se dočkávám i své nejoblíbenější Kurtizány a kluci pak, že už jdou. Naštěstí to není tak vážné a ještě kousek se tam vejde. Končíme, jak jsme začali, Zpěvy deště jsou poslední energickou bombou a pak už jenom poklekáme, doslova. V přítmí klubu si spolu s nejmladším, pouze sedmiletým účastníkem, ještě dáváme smutného Hvězdáře. A je to. Jako vždy tahle patnáctiletá kapela z Ústí nad Labem nezklamala.

Jako poslední se o půlnoci na pódium dostavuje kapela Bags. Je toho večera nejpočetnější a jejich zpěvačka začíná tím, jak jsou pořád Stejný. Ačkoliv se bar už značně vyprázdnil, své posluchače tam kapela zjevně má.

Byl to fajn večer, bylo patrno, že UDG má dobré kamarády a všichni dohromady skvělé fanoušky. Byl to můj první klubový zážitek s kapelou a můžu říct, že oproti open-air festivalům má takový minifest úplně jinou hudební úroveň a energii.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.