Vlna šílenství včera zaplavila Flédu, přijel Pražskej Teplárenskej Sjezd

Hentai Corporation | Zdroj: Facebook

Prago Union, Hentai Corporation a Cocotte Minute vyrazili 3. března na společné turné s názvem Pražskej Teplárenskej Sjezd. Včera se sjeli na brněnskou Flédu a předvedli tam ty největší pecky.

Večer zahájili Prago Union, s kterými se publikum vydalo na cestu Dezorient expressem. Tím začala bláznivá tříhodinová jízda. Prago publikum přivítali a sypali jednu pecku za druhou. Dali najevo, jak se vždycky radujou, když se na Flédě sejdou, jen do rytmu se hejbou a nikam nejdou a diváky tím skutečně do rytmu rozkývali.

Nechyběly ani písně jako Varování, Ona Mi Tsunami, Verbální Atentát nebo Kandidát Vět, kterou zahráli jako přídavek. O ten si publikum řeklo hlasitým skandováním: „Prago Py*o!“ Bylo vidět, že si Kato i DJ Maro večer užívají. Kato každou pecku proložil hltem Jamesona a DJ Maro si mezi písněmi střihl i DJské sólíčko.

A po pražském hip-hopu přišel na scénu pražský thrash-rock’n’roll a s ním banda Hentai Corporation. Ti diváky přivedli do varu slovy: „Jedem vy ku*vy berounský!“ A Hentai skutečně jeli.

Zahráli ty nejpopulárnější písně jako Equilibristic Brides, Dr. Zaius nebo jedinou česky zpívanou Až ti řeknu, na jejímž vzniku se podílel David Koller. Svou úvodní záměnu Brna za Beroun vysvětlil zpěvák Radek Škarohlíd historkou, že si Brno s Berounem spletl už na minulém koncertě v Berouně, což urazilo tamní starostku, a tak jí slíbil, že Brňáky pozdraví jako Berouňáky. Škarohlíd vlastně vtípky oplýval celý večer a postaral se tak fanouškům o skutečný zážitek. Ti navíc měli během některých songů možnost dostat se i na pódium nebo se nechat unášet publikem.

S publikem velmi dobře spolupracovala i třetí kapela na programu, Cocotte Minute. Ti začali show písní Bordel a pokřikem: „Udělej, udělej, udělej, udělej bordel,“ k tomu skutečně publikum vyburcovali. Diváci rozparádění už předchozí kapelou dávali do zpěvu všechno a přímo se sžili s hudbou a rytmy písní. Cocotti dále záhráli například Nazdar!, Tanči!, Srdce nebo Punk off kha. Zpěvák Zeller show oživil tím, že plul po rukou fanoušků na nafukovacím člunu nebo tím, že vnikl do davu, který se rozestoupil, aby udělal prostor jemu i dlouhému kabelu od jeho mikrofonu. Ještě před tím ale ostatní členové vybrali z publika dvě dámy, které na pódiu vlály vlajkami.

Všechny tři kapely se tedy Brnu postaraly o parádní večer a už dneska budou v rozdávání energie pokračovat. Vystoupí v pardubickém klubu Žlutý pes. Dále se na Pražskej Teplárenskej Sjezd můžete těšit ve Strakonicích, Ústí nad Labem, Čelákovicích nebo v Plzni.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.