Výrava FEST ovládli Mandrage, Mirai a déšť

Mandrage - Brněnský Majáles 2017 | Foto: Jana Dlouhá, MonsterMusic

Obec tak malá, že byste ji vůbec netipovali na pořádání koncertů, za které by se rozhodně nestydělo ani Brno. Letní parket Výrava odpálil prázdniny vlastním festivalem, kde vystoupilo 7 velmi dobře známých českých hudebních jmen.

Vše zahájil hodinu po poledni Pavel Callta s kapelou a za doprovodu mračné oblohy a dešťových kapek odehrál velmi zábavný hodinový set. Střídajíc rytmické písničky i lovesongy tak odstartoval den vysoko nad míru očekávání. Věkově velmi různorodé publikum reagovalo od první chvíle tak, že si Pavel často dovolil vtipné improvizace a zpívání v davu mezi lidmi. Zazněla také nová píseň Endorfin, jejíž videoklip byl v neděli premiérově představen na kanále YouTube.

Druhé vystoupení v pořadí pak čekalo kapelu Nebe, ta se na Výravu vrátila opět po roce, tentokráte s novou deskou Souřadnice – tu doplňoval stylový outfit kapely i stylizace pódia. Jak bylo slyšet z řad fanoušků, údajně když hraje kapela Nebe, nikdy neprší. Skutečně to potvrdilo i ono vystoupení a v pláštěnkách se tedy rozhodně netančilo. Frontman Petr Harazin fanoušky také pozval na připravované turné s mobilním planetáriem, které se sice prozatím v okolí Hradce Králové neplánuje, ale Prahy se určitě dotkne.

Panda už není v kurzu

Po menší přestavbě pódia se jako třetí vystupující představila kapela Mirai. Ta se stejně jako Nebe vrátila na Letní parket po roce a nutno říci, že velmi překvapila. Už když sám Mirai Navrátil přišel s kytarou a zkoušel připravenost publika, bylo jasné, nač se celý ten dav lidí doslova třepal. „Když nemůžeš, tak přidej víc, zakřič prostě z plných plic, že slovo nejde – neexistuje,“ vyvolalo úsměv na každičké přítomné tvářičce, na celý song si pak ale bylo nutno počkat na samotný závěr setu. Energie kapely na pódiu byla skutečně téměř hmatatelná. Oprášeno bylo i staré známé bubenické číslo, však již i s novým kytaristou, zazněly také nové skladby a pro pandí kožich už tak moc místa nezbylo. Mirai na podzim vyrazí na turné s kapelou Poetika, tak si jejich vystoupení určitě nenechte ujít.

Po energické smršti Mirai dav uklidnil písničkář Voxel, toť hlásilo takový ten pravý čas na pivo, langoš a zdáli si pobrukování známých melodií. Pokračovalo vystoupení festivalové jedničky – Wohnout, jehož závěrem se spustil prudký liják. Ten střídavě doprovázel i kapelu Jelen, jejíž skalním fanouškům zmoknutí vůbec nevadilo.

Vrcholem večera bylo vystoupení populární formace Mandrage, která si letos na koncertování přichystala černo-zlatý face, jenž vystřídal ten stříbrný. Style pódia, zlaté konfety a různé efekty zkrátka působily vymakaně a na fanoušcích bylo znát nadšení. Tancovalo se i v zadních řadách na stolech a lavičkách. Afterparty pak doprovodil DJ Pavel Cejnar. Teď už nezbývá, než se těšit na to, co si pro nás Letní parket Výrava přichystá příští rok.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.