VIDEO: Připomeňte si první český koncert Guns N’ Roses z roku 1992

Guns N' Roses 1992
Guns N' Roses | Zdroj: Rolling Stone

Necelý den nás dělí od prvního koncertu Guns N’ Roses v České republice po sedmi letech. V naší domovině ale slavná skupina poprvé zahrála už v roce 1992, kdy k nám během celosvětového turné dorazila ještě v sestavě se Slashem a Duffem McKaganem.

První koncert legendání kapely v tuzemsku se konal 20. května roku 1992 a nebylo to nikde jinde, než na Stadionu Strahov, který ač dnes chátrá, na začátku devadesátých let hostil po pádu komunismu vystoupení těch největších světových hvězd. Mimo Guns N’ Roses tam tak odehráli své proslulé vystoupení třeba i The Rolling Stones.

Jako předkapely se během monstrózního večera představily Soundgarden a Faith No More. Během více než dvouhodinového setu tehdy GN’R odehráli 18 skladeb doplněných o sólo bubeníka Matta Soruma a pochopitelně i Slashe, zazněly tedy i hity jako Sweet Child O’ Mine, Knockin’ On Heavens Door či November Rain. Záznamy některých z nich si můžete znovu, po pětadvaceti letech, vychutnat v níže přiloženém videu.

Od té doby se u nás trojice Axl Rose, Slash a Duff McKagan už společně na jednom pódiu neukázala. To se ale změní, a to už zítra, kdy na pražském Letišti Letňany znovusjednocená sestava zahraje v rámci turné Not In This Lifetime.

Čtěte také: Guns N’ Roses v Praze: Vše co potřebujete ke koncertu vědět


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.