Waka Flocka Flame Praze ukázal, že ho pravidla prostě nezajímají

Waka Flocka Flame | Zdroj: Warner Bros

Včera večer bylo v pražském Lucerna Music Baru pořádné horko. Waka Flocka Flame zažehl svůj plamen a to, co předvedl, se nebojácně vymykalo představě o koncertu každého fanouška.

Americký rapper Waka Flocka u nás vystupoval vůbec poprvé a účast nebyla vůbec špatná. Již okolo půl desáté hodiny byl ne úplně malý Lucerna Music Bar celkem naplněn, ačkoliv je pravda, že by návštěvníků tenhle gansta rapový večer snesl ještě mnohem více. Alespoň se ale v prostoru dalo dýchat a vyhnout se nejšílenějšímu mosh pitu šlo celkem bez problému.

Časová organizace byla poněkud zmatená. Okolo třetí hodiny odpoledne bylo na facebookové události oznámeno, že support DJ Whoo Kid zahraje od čtvrt na devět, ale v osm hodin, tedy patnáct minut před plánovaným začátkem, byl set přesunut na devátou. Ve skutečnosti se objevil až po půl desáté a po méně než dvaceti minutách zběsilého přeskakování mezi hip-hopovými hity přenechal diváckou pozornost headlinerovi. Waka Flocka Flame tedy začal o deset minut dříve, než bylo po opravě řečeno, což mohlo fanouškům, co si plánovali přijít trochu těsněji na čas, udělat pěknou čáru přes rozpočet.

Nestandardní byl už samotný příchod headlinera. DJ Whoo Kid se sice již po několikáté zeptal, jestli jsou všichni na Waka Flocka ready, než spustil první písničku Big Dawg z nového alba Flockaveli 2, všechno to ale proběhlo trochu z nenadání. To ale rozhodně nebylo poslední překvapení, které Waka přinesl. Ač to tancujícím a skákajícím fanouškům nemuselo tak připadat, byl set neobyčejně krátký. Rapper vystupoval ani ne hodinu, i když je pochopitelné, že vydržet déle takhle bláznivě lítat po pódiu i v publiku by bylo už celkem náročné.

Nezvyklým prvkem byla i zařazená mezihra, kdy se Waka Flocka na chvíli přesunul za DJský pult a s pomocí Whoo Kida a neúnavného hypemana pustili několik písniček ze soudku spíše electronic dance music, na což publikum reagovalo poněkud vlažně. Naopak docela dobře byla přijala coververze neutichajícího hitu Gucci Gang od Lil Pumpa, kterou rapper v půlce zastavil, protože si všiml dívky v druhé řadě nezvládající nápor zpocených těl okolo sebe a nechal ji bodyguardy vytáhnout a dostat přes stage ven.

Rozhovor: Wacka Flocka Flame: Na koncert berte tričko a deštník navíc

Za zmínku rozhodně stojí i Wakův hypeman. Na stage se sice objevil už během rozehřívacího setu DJe WhooKida, vydržel však sršet energii až do konce celé akce, přestože měl ve vnitřních švech naprosto rozervané tepláky a byl na něj vylit snad každý drink, co Lucerna Music Bar nabízí. Běhal sem a tam, několikrát crowdsurfoval, ale jeho chování nebylo nijak otravné a přehlušující, jak to někdy hypemani dokáží.

Styl, kterým Waka Flocka Flame komunikoval s publikem, byl velice osobní. Vzal si několikero telefonů fanoušků a sám se na ně chvíli nahrával, na několik minut dokonce seskočil do publika, skákal a házel svými copánky postupně po celé délce parketu. Bylo vidět, že se snažil navazovat oční kontakt s nadšenci vepředu, s neosmělenými postávajícími v zadních vyvýšených pozicích i na balkónech. Každý tak mohl odejít s pocitem, že má za sebou, v každém slova smyslu, docela jedinečný zážitek.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.