Annabelle Fárová: Snažím se lidem předat svoje emoce

Annabelle Fárová | Foto: Julia Moskovkina

Šansonová zpěvačka, jež se do povědomí posluchačů dostala díky singlům Gabi a Je dance, to je Annabelle Fárová. Jako jedna z mála zpěvaček zpívá francouzsky, čímž se na tuzemském hudebním trhu zcela vymyká a přináší na něj světovou hudbu. Nejen svoji nevšední tvorbu, ale také následující plány, přibližuje Annabelle v následujícím rozhovoru.

Tvůj debutový singl s názvem Gabi spatřil světlo světa na konci minulého roku. Jak jsi s touto zlomovou skladbou s odstupem času spokojená?

Je to pro mě určitě důležitá skladba, je velice osobní a mám ji ráda. Doufám, že se mi podařilo moje emoce v této písni předat i posluchačům.

Jak bys ve zkratce popsala svoji dosavadní tvorbu?

Moje tvorba je stejně rozpolcená, jako já sama. (smích) Někdy brečím, někdy se směju a přesně tak vypadá i moje hudba.

Odkud obvykle čerpáš inspiraci k hudbě a textům? Jaké poselství se pomocí nich snažíš předat fanouškům?

Můj život je největší inspirace, netřeba chodit daleko. (smích) Zažila jsem za svůj život tolik věcí, že o tom snad jednou budu muset napsat knihu. Poselství hudby může každý vnímat jinak, já se snažím lidem předat svoje emoce a aby se v nich třeba našli sami. Tak, jak to dělám já, když jsem smutná a léčím se hudbou.

V současné době tvé dosavadní konto obsahuje tři skladby, přičemž nejnovější Septembre vyšla teprve před pár dny. Plánuješ tedy vydání plnohodnotné debutové desky, nebo se prozatím vydáš cestou vydávání singlů?

Pár singlů asi ještě vyjde, ale rozhodně chci vydat plnohodnotné album, a to velmi brzy. Pracuji na tom.

Jako jedna z mála zpěvaček zpíváš francouzsky, čímž se na tuzemském hudebním trhu zcela vymykáš a přinášíš na něj světovou hudbu. Dočkáme se na případném studiovém albu také českých textů, nebo zůstaneš věrná pouze francouzštině?

Na mém albu bude určitě pár písní v angličtině, nebude čistě francouzské. V češtině zatím žádnou píseň na desku nechystám, jinak mám dva singly s klukama z Urban Robot, kde česky rapuju a lehce zpívám, takže si to posluchači můžou najít případně na YouTube, ale v nejbližší době se české tvorbě věnovat nechystám.

S písní Septembre se pokoušíš uspět v českém národním výběru pro mezinárodní soutěž Eurovision Song Contest. Co si od případné účasti v Eurovizi slibuješ?

Jelikož už vím, že mě porota nevybrala, tak nic. (smích)

Prozradíš, zda máš v následujících letech ambice prorazit na zahraničí scénu?

Ano, rozhodně. Je to můj životní sen a dokud budu mít energii a vůli za tím jít, tak za tím půjdu. Chceme s mou manažerkou Ivou cestovat a ukázat se i mimo ČR, takže nadšení nám zatím nechybí.

Jaké jsou tvé plány na rok 2018?

Dodělat své první autorské CD, hodně cestovat a ukázat svoji muziku co nejvíce lidem.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.