Giudi: Do mé tvorby jsou promítnuty světla i stíny mojí duše

GIUDI | Foto: Romana Kovacs

Charismatická zpěvačka Giudi přináší se svojí tvorbou na tuzemskou scénu světovou hudbu. Zhruba před měsícem pokřtila své debutové EP s názvem Reborn To Be, jemuž je věnován následující rozhovor.

Na konci června jsi na pražské lodi Cargo Gallery pokřtila své debutové EP s názvem Reborn To Be. Z jakého důvodu padla volba zrovna na takové pojmenování? Jaké jsou tvé vzpomínky na křest?

Celé album je koncepční. Ohlížím se v něm za minulostí a zároveň se dívám dopředu. „Reborn to be Giudi“ pro mě znamená, dát v životě už jen na vlastní pocity a intuici, protože ta mě ještě nikdy nezradila. Na křest vzpomínám s motýlky v břiše, protože jsem po prvé v životě cítila z posluchačů v sále tak silnou energii, až mi z toho brněly konečky prstů. Cítila jsem vzájemné napojení, pozorně vnímali a prožívali to se mnou.

Jak bys popsala svou dosavadní tvorbu? Odkud obvykle čerpáš inspiraci k hudbě a textům?

Mou tvorbu označuji za Deep-Pop a jsou do ní promítnuty světla i stíny mojí duše. Inspiraci čerpám z vlastních zážitků, ale také v přírodě. Příroda je pro mě mocná, přitažlivá a vždy mě nabije novou energií. Když jsem doma, tak tvořím zásadně v noci.

Předzvěstí debutového Reborn To Be byl melancholický singl Seaside, na jehož finálním zvuku se podílel uznávaný americký producent Brent Kolatalo, jenž v minulosti spolupracoval s umělci jako Lana Del Rey, Kanye West, Eminem nebo OneRepublic. Jak došlo k vaší vzájemné spolupráci?

Bylo to vlastně jednodušší než se může zdát a zároveň asi i určitá souhra náhod. Původně jsme s mým producentem Sin.texem oslovili jednoho z nejslavnějších amerických producentů Kena Lewise s tím, že jsme doufali, že si nahrávku Seaside alespoň poslechne a už vůbec jsme nevěřili, že by ji s námi mohl řešit a ještě k tomu s takovým zápalem. Ken byl v tu dobu zavalený prací, ale doporučil nám svého kolegu ze studia Brenta Kolatalo, kterému se nahrávka líbila a šel do toho s námi. 

Videoklip k pilotní skladbě Seaside, jehož se chopili režisér Martin Linhart a kameraman Radim Střelka, se z velké části odehrává v italském přímořském městečku Alberobello. Proč jste zvolili právě tuhle destinaci? 

Jižní Itálie je mi velmi blízká. Jednak, protože tam žiji třetinu svého života a také proto, že miluji tamní kulturu a rozmanitou scenerii místní krajiny. Seaside jsem složila v Itálii, která mě k této skladbě inspirovala a už při psaní textu jsem měla v hlavě konkrétní vize a scénáře, které jsem dotáhla do detailu společně s Martym a Radimem. Jsem na svůj první klip patřičně hrdá, protože dopadl přesně podle mých představ.

EP obsahuje celkem pět skladeb. Plánuješ ještě nějakou obdařit videoklipem? 

Myslím si, že všechny ze skladeb EP Reborn to be by si zasloužily obdařit videoklipem (smích). Vizi ke každé z nich už mám, teď je na řadě ta technická část a věřím, že se to povede.

S počinem Reborn To Be přinášíš na tuzemskou scénu světovou hudbu. Máš tedy ambice v následujících letech prorazit do zahraničí?

Moje momentální ambice jsou aktivně koncertovat především doma – v Čechách, ale také doma v Itálii (smích). Pokud se povede vycestovat s mojí hudbou i do jiných zemí, bude to určitě krásná zkušenost a velký zážitek.

Jaké jsou tvé nejbližší plány, co se hudby týká? 

Určitě mám v plánu aktivně tvořit novou a svěží hudbu. A jak už jsem zmínila v předešlé otázce, chci hlavně koncertovat, protože live hraní a ta lidská energie jsou pro mě velmi návykovou drogou (smích).

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů!


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.