Dlouho očekávané album Lany Del Rey je konečně venku

Lana Del Rey | Zdroj: billboard.com

Všem moc dobře známá americká indie zpěvačka Lana Del Rey je konečně zpět. Po úspěšných singlech Love a Lust For Life, kterými potěšila v první polovině tohoto roku své fanoušky, na trh konečně uvádí dlouho očekávané album Lust For Life.

Dvaatřicetiletá zpěvačka na sebe upozornila již svojí debutovou deskou Born To Die z roku 2012, která přinesla hity Video Games, Blue Jeans, Summertime Sadness nebo titulní Born To Die. Zmiňovaného alba se po světě prodalo několik milionu kusů a Lanu vyšvihlo mezi nejsledovanější nováčky. Svojí pevnou pozici na hudebním trhu Lana Del Rey potvrdila i následnými alby Ultraviolence a Honeymoon, jejichž prodeje byly taktéž skvělé.

Na novince Lust For Life zpěvačka pracovala s přestávkami skoro dva roky a deska nakonec obsahuje šestnáct písní. Výkonným producentem desky je sama interpretka, stejně tak i americký skladatel a producent Rick Nowels. Ten se zpěvačkou spolupracoval již v minulosti, ale je podepsán například i pod hity Céline Dion, Brandona Flowerse, Adele, Madonny, Dido nebo Nelly Furtado. Další producentskou podporou byli například zkušení Benny Blanco, Emile Haynie nebo Max Martin.

Nová deska přináší i několik zajímavých hudebních propojení. Na albu si vytvořil své místo například americký rapper A$AP Rocky, legendární zpěvačka Stevie Nicks, Sean Lennon nebo rapper Playboi Carti. Aktuálně desku propaguje titulní píseň Lust For Life, která pomalu začíná bodovat i v hitparádách. Není se čemu divit, song se zpěvačkou natočil populární kanadský zpěvák The Weeknd.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.