UDG: Pražské koncerty bývají výjimečné

UDG | Foto: Jan Nožička

Hudebníci z kapely UDG představili na jaře loňského roku svou pátou řadovou desku Emotikon. V listopadu pak na podporu této novinky vyjeli na vánoční Emotikon tour, jež bylo na téměř všech zastávkách vyprodané a na které navazují i v roce letošním. Turné startuje již 11. února v Doubici, jako host se představí skupina OVOCE a role předkapely se zhostí parta Trocha klidu. Nejen o právě blížícím se turné, ale také o chystaných videoklipech se dočtete v rozhovoru s frontmanem kapely Petrem Vrzákem.

Již v polovině února startujete jarní Emotikon tour. Bude se v něčem zásadně odlišovat od loňské vánoční části, na niž navazujete?

Petr Vrzák: Na chystané jarní šňůře máme v plánu obměnit playlist, stage i choreografii. Na pražský koncert v Lucerna Music Baru pak přizveme několik hostů. Budeme se snažit vybírat z osobností, které nám zahostovaly na předchozích deskách i z těch, které jsme přizvali na aktuální desku Emotikon. Celou tour s námi také odjedou nové předkapely Ovoce a kapela Trocha klidu.

Čím si vysvětlujete, že právě první část turné byla na téměř všech zastávkách vyprodaná? Čekali jste takový úspěch?

Petr Vrzák: Člověk si vždy ve skrytu duše přeje mít vyprodané koncerty, což se nám v první polovině turné povedlo a jsem za to velmi rád. S kapelou pak máme dobrý pocit z dobře odvedené práce a to nás baví.

Na turné vás doprovodí rovnou dva hosté. Role předkapely se zhostí mladá šumperská formace Trocha klidu a večery budou uzavírat kluci z OVOCE. Jak tedy vznikla vzájemná spolupráce s těmito kapelami?

Petr Vrzák: S kapelou Ovoce se známe už dlouho, takže se spoluprací nebyl problém. Dokonce jsme z legrace chtěli pozvat jak kluky z Ovoce (ex Ukradenýho ovoce, exex Zakázanýho ovoce), tak ze Zakázanýho ovoce, a koukat, jak by se v šatně před koncertem porvali, než by vyšli mezi lidi a usmívali se jak sluníčka. Raději jsme si to ale rozmysleli, i když prdel by to byla slušná! (smích)

Kapela Trocha klidu jsou kluci mladší generace, což rozšíří věkovou kategorii návštěvníků na našich koncertech. Je však pravda, že kluky zatím bohužel téměř nikdo nezná, tak je to spíš možnost podpořit mladou kapelu. Prostě jsme si řekli, proč ne.

Na jaký playlist se mohou fanoušci těšit? Přehrajete všechny písně z nové desky Emotikon?

Petr Vrzák: Nových písní z desky Emotikon se budeme snažit do playlistu zařadit co nejvíc. Bohužel úplně všechny se do koncertního setu nevejdou, jelikož chceme zahrát i písně ze starších desek. Každopádně některé písně obměníme, abychom překvapili i fanoušky, kteří zavítali na některý z našich předchozích koncertů.

Zaregistrovali jste z předchozích koncertů, jak vaši příznivci na nové skladby reagují?

Petr Vrzák: Co jsem stačil sledovat z pódia, ohlasy na nové písně jsou zatím příjemně pozitivní. Ono se nestává, že by fanoušci při nespokojenosti na kapelu bučeli. Kapely totiž na rozdíl od např. českých nároďáků „vyhrávaj“ pořád (smích). Na koncertech je vidět, že lidé naše nové písně znají a zpívají je s námi, což je dobrá známka toho, že se jim líbí.

Emotikon tour vyvrcholí pražským vystoupením v Lucerna Music Baru. Bude tento koncert oproti ostatním zastávkám v něčem výjimečný?

Petr Vrzák: Každý koncert je v něčem jiný, jiní lidé, jiné prostředí. Pravda ale je, že pražské koncerty bývají výjimečné. My jsme si mimo jiné pozvali známé hosty, kteří příjemně zpestří koncertní program. Jelikož finálová sestava není ještě hotová, nebudu teď prozrazovat jména a neoriginálně to nechám jako překvapení.

V dohledné době se chystáte vydat hned dva videoklipy ke skladbám Šeptáš a Prach a dým. Z jakého důvodu jste zvolili právě tyto písničky?

Petr Vrzák: K písni Prach a dým je plánovaný druhý singl z desky Emotikon. V současné době trávím čas v nahrávacím studiu, kde pracujeme na nové aranži této písně. Pošleme ji tedy s klipem ven v malinko jiném kabátě, než ji mají lidé naposlouchanou z desky.

K písni Šeptáš vzniká v současné době video z koncertních i zákulisních momentů z naší podzimně-zimní šňůry, kterou jsme odjeli se Sebastianem i z připravovaného turné, které máme před sebou. Pracuje na něm Jakub Mahdal, který zároveň hraje se Sebastianem v kapele na kytaru, takže se těšíme na výsledek.

Materiál na klip k songu Šeptáš jste nasbírali během podzimního turné. Plánujete nějakým dalším koncertním klipem zachytit i atmosféru jarních koncertů?

Petr Vrzák: Jak jsem již odpovídal na předchozí otázku ke koncertnímu videu k písni Šeptáš, objeví se tam i záběry z jarní šňůry. Jestli budeme točit koncertní videa na další písničky, uvidíme podle jarního turné. Když nám ale fanoušci připraví famózní atmosféru, vždy to rádi zaznamenáme, protože to jsou chvíle, které si chceme pamatovat a kvůli kterým stojí za to tu kapelu mít.

Jaké máte plány po skončení turné? 

Petr Vrzák: Po skončení turné navážou různé majálesy a jiné slavnosti, které plynule přejdou do letních festivalů, kterých si letos doufejme, užijeme co nejvíc. Do toho jistě natočíme další videoklip, takže se těšíme na pořádně horké léto.

Emotikon tour 2017

11. února       Doubice, Fabrika
15. února       Olomouc, U-klub
16. února       Ostrava, Barrák
17. února       Zlín, Music club Fénix
18. února       Jihlava, SOUL
24. února       Litomyšl, MC Kotelna
25. února       Klatovy, U košile
03. března     Havlíčkův Brod, Klub OKO
15. března     Praha, Lucerna music bar
17. března     Chrudim, R-klub
18. března     Pacov, Legenda
24. března     Litvínov, Attic Club
25. března     Hořovice, Labe
31. března     Vimperk, Hotel Zlatá Hvězda
01. dubna      Spálené Poříčí, Music club Sklep
28. dubna      Mohelno, Mohelský dvůr


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.