Voxel: Nazvučit cimbál není žádná věda

Voxel | Foto: Andy Owl

Voxel připravil netradiční koncertní šňůru. Netradiční v tom, že hudební nástroje nejsou to, co by fanoušek na pódiích klubů čekal. Právě na otázky k #PopFolklorTour odpovídal pro naše čtenáře.

Chystáš se na turné s cimbálovkou… Kdy poprvé tě napadlo takovou tour uspořádat?

Poprvé tenhle nápad přišel během Tour co sedne, neboli turné na sezení, neboli folkové tour, které jsme jeli s kamarádem a písničkářem Pokáčem, protože jsem opravdu prvně zažil, že když člověk vymyslí koncept, který má smysl, lidi na pódiu i pod pódiem to baví. Proto se mi během asi měsíce urodilo v hlavě tolik nápadů na další turné, že mám asi na pět let dopředu vystaráno (smích). Ozval jsem se mému kamarádovi Vaškovi Kopelcovi, se kterým jsme měli asi osm let kapelu (byl zároveň i houslistou v cimbálovce), řekl mu svůj nápad, on se toho chytil a vyústilo to v tohle turné, nahrávání a dokonce i v letní sezónu, kterou odjedeme společně s Cimbálovkou.

Bude vás celkem osm na pódiu. Nebudou vám pódia malá?

Snažili jsme se vybrat protentokrát větší prostory jako je např. Fléda v Brně, Lucerna Music Bar v Praze či U-Klub v Olomouci. Je to zároveň mé největší sólové turné, proto jsem moc zvědavý, jak se to povede, z naší strany pro to udělám všechno.

Jak se zvučí cimbál? 

Relativně jednoduše, dva mikrofony, žádná věda. Mnohem větší výzva je najednou zvučit osm lidí na pódiu, když doteď jsem jezdil výhradně sám.

Co můžou fanoušci očekávat od folklórní afterparty, kterou slibujete po každém koncertě?

To my jsme na to sami zvědaví, jelikož jsme to ještě nepraktikovali nikde, ale záměr je takový, že po koncertě přeneseme nástroje pod pódium, tam budeme hrát co nás napadne a s čím přijdou návštěvníci koncertu, tak uvidíme, jestli nepadne klasické: „hoď tam něco od Kabátů!“

Kolik asi tak tvých písní uslyší návštěvník koncertu tohoto turné?

Mám připraveno asi třináct písní, z toho pár lidovek, něco s Cimbálovkou, něco zahraji sám, hlavně, ať je večer pestrý, plný radosti, hudby, vína… buďte u toho s námi, těšíme se na vás!

Připravujeme pro vás soutěž o vstupenky!


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...