SOUTĚŽ: Večer plný pozitivních vibrací s novým albem Blue October můžeš zažít i ty (ukončeno)

Blue October | Zdroj: D Smack U Promotion

Americká alternativní skupina Blue October je na světě více než dvacet let, přesto zavítá poprvé do Prahy až letos v únoru a my pro vás máme soutěž o lístky.

Blue October se proslavili zejména deskou Foiled z roku 2006, která obsahovala hity Into The Ocean a Hate Me. Frontman Justin Furstenfeld do nich vložil svou frustraci, depresivní myšlenky a melancholickou povahu, pro kterou se Blue October v průběhu let dostali do povědomí.

To se ale později změnilo, protože nastaly velké zvraty ve Furstenfeldově životě. Ten si totiž za roky hraní prošel drogovou závislostí  tak, jako spousta jeho rockových inspirací (Kurt Cobain, Sid Vicious…) a od osmnácti let následoval stejné sebedestruktivní schéma, které ukončilo život několika hudebním hvězdám. To se samozřejmě silně odrazilo ve Furstenfeldově tvorbě a možná by se mu tento životní styl stal také časem osudným. Se svou závislostí i démony se ale popral a teď zůstává už šest let “střízlivý”.

Čtěte také: Kurt Cobain, Syd Barret i Chester Bennington: Když hudebníci trpí depresemi

Než začal Furstenfeld psát poslední album, uvědomil si, že se nechce vracet do svých depresivních životních momentů, ale raději se zaměří na vše pozitivní. Brzy tak byla na světě deska s optimistickým názvem I Hope You’re HappyFurstenfeld přiznal, že ho do této změny myšlení přivedl hlavně pobyt v léčebně, o kterém řekl:

„Myslel jsem, že si tam odbudu měsíc a pak budu lhát, že je mi líp, ale lež to nakonec nebyla. Něco jsem se tam naučil a teď si to nosím v sobě. A život je najednou zatraceně skvělý. Kdybych mohl něco povědět svému starému já, řekl bych, aby přestal fňukat a něco se sebou dělal, protože ta možnost tam vždy je, jen to chce odhodlání a hodně práce.“

S proměnou Justina Furstenfelda se změnila i hudba Blue October, o čemž se můžeme přesvědčit 9. února v Lucerna Music Baru.

Chceš získat 2 vstupenky a vidět premiéru Blue October v Praze? Stačí dát like na naši facebookovou stránku a správně odpovědět na soutěžní otázku ve formuláři níže. Soutěž bude ukončena v pondělí 4. února a výherce bude poté kontaktován.


Napište komentář