5 nejlepších live show britské indie kapely The 1975

The 1975 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Indie rockeři The 1975 se měli tento rok po třech letech vrátit do Česka a potěšit tuzemské fanoušky svým vystoupením na festivalu Rock for People. Kvůli koronaviru je však letošní ročník přesunut na rok 2021, a tak nám nezbývá, než si anglickou partu, která má za sebou i předskakování velikánům jako Muse nebo The Rolling Stones, připomenout alespoň pěti nejpovedenějšími live záznamy.

Loving Someone – Londýn, 2017

Skladba Loving Someone se objevila na albu I like it when you sleep, for you are so beautiful yet so unaware of it, které The 1975 vydali v roce 2016. Hned o rok později v londýnské O2 areně vznikl záznam z koncertu, jenž zachycuje neuvěřitelné propojení frontmana Matthewa Healyho se zaplněným sálem. Na stagei za kapelou, kde již tradičně nechybí ani neonové obdélníky, se promítá LGBT vlajka, která umocňuje prožitek z textu Loving Someone, a kameramanům se skvěle podařilo zachytit emoce stříkající sálem či také několik klasických Mattyho grimas.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Zlomové okamžiky v tvorbě kapely The 1975

Frail State Of Mind – The Late Show with Stephen Colbert, 2019

O vynikající audio-vizuální show se pak The 1975 postarali v The Late Show with Stephen Colbert, kde se představili songem Frail State Of Mind z chystaného alba Notes on a Conditional Form, jehož vydání bylo již několikrát posunuto a nyní je jeho uveřejnění naplánováno na 22. května. The 1975 je umělecky založená kapela, což také dokazuje právě na tomto videu. Za zmínku určitě stojí fakt, že ve skladbě Frail State Of Mind se Matthew vyzpívává ze svých pocitů úzkosti a nekomfortnosti při vystupování v televizi a přesto podal spolu s kapelou obdivuhodný výkon.

Čtěte také: ZAOSTŘENO NA: Cobainův heroinový pytlík jako bonus, nový singl The Pretty Reckless a vzpomínka na Dia

Sincerity Is Scary – The BRIT Awards, 2019

O poprask se The 1975 postarali v roce 2019 při předávání cen The BRIT Awards, kde vyhráli ocenění za Nejlepší britskou skupinu a také Britské album roku s A Brief Inquiry into Online Relationships, které vyšlo v roce 2018. Právě na něm se nachází skladba Sincerity Is Scary. Tu kapela odzpívala před sálem naplněným těmi nejlepšími muzikanty a na pomoc si přizvala také sbor vokalistů. To vše doplnila o projekci procházkou města a nechyběl ani pohyblivý pás, díky kterému mnoho přihlížejících zvažovalo, jestli je Matthew opravdu tak dobrý v moonwalku, nebo co se to na pódiu vlastně děje.

Čtěte také: Rock for People se letos neuskuteční, těšit se můžeme až na rok 2021

I Like America & America Likes Me – The Late Late Show with James Corden, 2019

Na výše zmíněném albu se nachází také singl I Like America & America Likes Me, jež The 1975 přivezli v roce 2019 do The Late Late Show with James Corden. James Corden je britský komik, herec a moderátor, kterého pravděpodobně většina zná díky sériím Carpool Karaoke, kam si zve nejznámější hvězdy na hudební scéně. Právě proto bylo toto vystoupení pro Mattyho velkou výzvou, které se však zhostil na výbornou. Ačkoliv je skladba I Like America & America Likes Me založena na autotunu, kvůli čemuž se také na kapelu snesla menší vlna kritiky, její působení na pódiu bylo nezapomenutelné a plné emocí.

Love It If We Made It – Skavlan, 2019

O dechberoucí představení se pak The 1975 postarali ve skandinávské talk show Skavlan a to skladbou Love It If We Made It. Tenhle záznam obsahuje všechno – hněv, naléhavost, vášeň, energii a koktejl plný nejrůznějších emocí. Love If It We Made It je sám o sobě singl plný těžkého, melancholického, ale také nadějného textu a Mattyho provedení vás pohltí natolik, že přehrát si toto video pouze jednou vám opravdu nebude stačit.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.