Pět nejlepších vypalovaček od The Offspring

The Offspring | Zdroj: Chorus.fm

Legenda kalifornského punk rocku, která v dobách své největší slávy vedla hitparády společně s Blink-182 a Green Day, za necelý měsíc vystoupí v Praze. Je tedy nutno si The Offspring nějak připomenout a proč ne rovnou těmi jejich nejlepšími vypalovačkami, které v sobě mají sílu i teď po letech.

Tentokrát se ale z větší části zaměříme spíš na ty novější skladby, ale jedna klasika se odpustit opravdu nedá. Vrátíme se ale k samotným The Offspring. Ještě pod jménem Manic Subsidal vznikli v roce 1984 v Huntington Beach v Kalifornii. Na oči milionů lidí se dostali v první polovině 90. let, kdy během roku 1994 vydali album Smash, kterého se po celém světě propadlo přes 12 milionů kopií a podepsali smlouvu s Columbia Records. Poslední album Days Go By vydali před pěti lety.

The Offspring – Want You Bad

Album: Conspiracy Of One (2000), jedná se o druhý singl ze šestého alba, objevil se i na best of výběru Greatest Hits z roku 2005. Ve videoklipu si zahrála modelka Katelyn Rosaasen. Ta se objevila i v klipu kapel Linkin Park, Saliva nebo N*Sync.

The Offspring – Hit That

Album: Greatest Hits (2005), písnička se umístila na 64. místě v hudebním žebříčku Billboard Hot 100. Hlavy postav a psů ve videoklipu jsou dělané počítačovou animací, stejně jako určité části celého snímku, a diváka zaujme hned na první pohled, jako například mě, když jsem ho v teenagerovských letech viděla náhodou v televizi i já sama. Členové kapely zde vůbec nevystupují.

The Offspring – Why Don’t You Get A Job?

Album: Americana (1998), Why Don’t You Get A Job? je hymnou všech fanoušků kapely a zná ji snad každý. Nezklame ani na rockotékách, kde zvedne ze židle takřka všechny a není se čemu divit, protože má výborně temno a z velké části zní i jako pochodová píseň, což bylo využito i v samotném videoklipu, kdy frotman na začátku slétne do předměstí na rogalu, přidá se k němu zbytek kapely a společně během hraní procházejí městem, kdy se k nim přidávají i ostatní obyvatelé.

The Offspring – (Can’t) Get My) Head Around You

Album: Splinter (2003), jedná se o šestou nahrávku z desky Splinter a už od samého začátku jde o naprostou punk rockovou nakládačku. Škoda jen, že video k ní je docela normální a ne ničím zajímavé. Režírování se ujmul Jiseph Kahn a Chris Watts. Úplně poprvé  tu i můžete vidět  v té době nového bubeníka Atoma Willarda. (Can’t Get My) Head Around You se objevila i na best of albu v roce 2005 a její původní název byl The Roof Is Falling.

The Offspring – Can’t Repeat

Album: Greatest Hits (2005), skladba otvírá celou desku výběrovky a stejně jako předešlý song, je plná energie přičemž začátek začíná dokonale odehranou basovou kytarou. V té době Dexter Holland mluvil o tom, že je nahrávka o tom, v jaké době se teď žije. Takže i námětem je svým způsobem nadčasová, protože umělci o tomto problému píšou neustále a vlastně čím dál víc.

Teď už jen stačí čekat na jejich koncert, který kapela odehraje v Praze už 23. srpna v Malé sportovní hale. Vstupenky lze koupit v síti TicketPro.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.