Šest inspirativních destinací podle Hollow Coves

Hollow Coves - Rock Café, 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Australské duo Hollow Coves, tvořené Ryanem Hendersonem a Mattem Cairnsem, vzniklo úplnou náhodou v roce 2013. Večer plný přátel, dobrého pití a bezprostředního jamování se proměnil v projekt, se kterým koncertují po celém světě. Hollow Coves si oblíbili také hraní v Česku a jejich další návštěva se uskuteční 7. listopadu ve Futurum Music Baru.

O Hollow Coves je známo, že jejich největší vášní a také inspirací pro skládání nové tvorby je cestování. Díky koncertování mohou navštívit takřka celý svět a právě na cestách vznikají jejich videoklipy. Která místa jsou pro Hollow Coves zásadní?

Norsko

Právě Norsko je inspirací pro song Moments, který se stal titulní skladbou stejnojmenného alba, jež má vyjít zanedlouho, už 18. října. „Prošli jsme slavným skalním útvarem Trolltunga, Matt surfoval na Lofotenských ostrovech, zažili jsme polární záře, objevili jsme krásné fjordy a tohle vše vedlo k singlu Moments.“ prohlásil Ryan Henderson. Norsko je země plná úchvatných krajin a Hollow Coves na ní oceňují její rozmanitost. Prožili skvěle strávený čas v Bergenu, ale také výšlapy do hor, procházky kolem jezer a mnoho dalšího.

Čtěte také: Australské folkové duo Hollow Coves se v listopadu vrátí do Prahy

Cinque Terre, Itálie

Před vydáním prvního EP navštívili Rayn a Matt méně slavné městečko Clinque Terre, které leží na severu Itálie a skládá se z pěti barevných rybářských vesnic linoucích se podél pobřeží. Toto místo si tak zamilovali, že fotku, kterou zde Matt pořídil, použili na obálku EP Wanderlust. „Našli jsme si své místo mezi těmi pěti vesničkami podél pobřeží, kde ožily barvy“, vysvětlili Hollow Coves a zdůvodnili tím, proč je pro ně toto místo tak zásadní a má i spojitost s písní We Will Run.

Švýcarsko

Pro Hollow Coves je prý nemožné vybrat jednu určitou část Švýcarska, která by pro ně byla tou stěžejní. Celá země vypadá jako z pohlednice, avšak jedno místo rádi zmiňují, a tím je Oeschinen Lake. „Když jsme přicházeli k jezeru, zahlédli jsme vysokou horu, která byla celá pod mrakem. Když jsme se dostali k jezeru, hora byla stále pokryta oblakem, ale pak se mrak začal vytrácet a my jsme se dívali na epickou horskou kulisu za jezerem a to nám vzalo dech.“ vzpomínali Matt a Ryan na to, co bylo jejich inspirací k písni Anew, která se bude nacházet na debutovém albu Moments.

Yosemitské údolí, Kalifornie

Místo, kam se Hollow Coves vždy rádi vrací, je Yosemitské údolí. Nachází se v západní částí kalifornského pohoří Sierra Nevada ve Spojených státech a skrz lesy Redwood k němu vede známá dálnice 101. Vysoké hory, obrovské vodopády a mohutné stromy – to je Yosemitské údolí, které kluky inspirovalo při tvorbě EP Wanderlust.

Čtěte také: SOUTĚŽ: Australští Hollow Coves míří do Prahy. Vyhraj s námi vstupenky

Gold Coast, Austrálie

Celoživotní inspirací je pro Hollow Coves samozřejmě rodná Austrálie a městečko Gold Coast, které Matta a Ryana vedlo k napsání singlu Home. „Oba žijeme s našimi čtyřmi nejlepšími kamarády ve společném domě ve městě Gold Coast. Milujeme, když se po turné vrátíme na místo plné divokých vln, krásných pláží, dobré kávy, skvělého počasí a epické komunity.“

San Francisco

Před pár dny Hollow Coves zveřejnili nový singl s názvem Borderlines, který byl inspirován jejich tripem do slunného San Francisca. Celá tato skladba je vlastně o vystoupení z komfortní zóny a užívání si života. „Cílem Borderlines je inspirovat a povzbudit posluchače k tomu, aby překonal své hranice a žil život naplno.“ prozradili.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.