SUM 41 a co jste o nich možná nevěděli

SUM 41 - Prague Sounds Good 2016 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

SUM 41 letos slaví 25 let a radovat se budou i s českými fanoušky. V rámci svého narozeninového turné se představí 18. června v areálu pivovaru Staropramen v Praze. Víte, odkud se vzal název kapely a ve kterých filmech se objevil Deryck Whibley?

Odkud se vzal název kapely?

Zajímá vás, proč si SUM 41 říkají právě tak? Pravý důvod není vlastně vůbec těžké odhalit. Kapela vznikla 41. letní den a sum je jednoduše zkratka pro summer (v překladu – léto).

Čtěte také: Passenger a pět věcí, které jste o něm možná nevěděli

Inspirace u NOFX, Green Day a dalších

Samotní členové potvrdili, že na počátku kariéry byli silně ovlivněni punk rockovými NOFX (především jejich albem Half Hour of Power). Další vliv pochází i od Beastie Boys, a to především v hip-hopovém propojení. Inspiraci během svých začátků hledali taktéž u kolegů Green DayThe Offspring. Často jsou přirovnáváni k Blink-182.

Vlastní groteskní videa

Mimo hudbu prosluli i svými (často) kontroverzními groteskami, které si sami natáčejí a postují je na internet. Na turné k albu Chuck se těmito videi i uváděli, byla však označena nálepkou „nevhodné pro děti“. Jednotlivé posty jsou nahrány na oficiálním kanále SUM 41 na YouTube.

Koketování s herectvím

Frontman Deryck Whibley se dvakrát představil ve filmu. Poprvé v americké romantické komedii 100% blond, kde hraje postavu Tomyho. Podruhé se objevuje v animáku Tatík Hill a spol. – tam hraje sám sebe.

88 úderů za minutu

Písnička 88 je pojmenována podle svého tempa. Celé tempo během této nahrávky je právě přesně 88 úderů za minutu.

Fatlip, nebo Hip Hop Punk?

Hitovka Fatlip se měla nejdříve jmenovat Hip Hop Punk, podle hudebních stylů, které se v ní kříží. Mimo to je slovní spojení „fat lip“ ve skutečnosti slangový výraz pro nateklý ret a obal CD All Killer No Filler onen opuchlý ret zobrazuje.

Manželství s Avril Lavigne

Deryck byl v letech 2006 až 2009 v manželském svazku s kanadskou zpěvačkou Avril Lavigne. Zasnoubili se v italských Benátkách a své ano si řekli v soukromém sídle v Kalifornii. V těchto letech i produkoval celé její album The Best Damn Thing a nahrával i kytarové party.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.